زحمتکشان

درخواست افزایش حقوق آتش‌نشانان سراسر کشور

در پی کشته‌شدن جمعی از آتش‌نشانان تهرانی در حادثه آتش‌‌سوزی ساختمان پلاسکو، گروهی از شهروندان با امضا طورمای خواستار بهبود وضعیت شغلی آتش‌نشانان شده‌اند.

به گزارش ایلنا، در پی کشته‌شدن جمعی از آتش‌نشانان تهرانی در حادثه آتش‌‌سوزی ساختمان پلاسکو، در صبح روز پنجشنبه (۳۰ دی ماه) اتفاق افتاد، گروهی از شهروندان با امضا طورمای خواستار بهبود وضعیت شغلی آتش‌نشانان شده‌اند.

جمع آوری امضاء برای این طومار از طریق فضای مجازی در حال انجام است و نویسندگان آن، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی را مخاطب خود قرارداده‌اند.

در طومار یادشده که متن کامل آن به شرح ذیل است، با یادآوری اینکه حرفه آتش‌نشانی دست‌کمی از مجاهدت ندارد؛ پیشنهاد افزایش حقوق آتش‌نشانان سراسر کشور مطرح شده‌است.

در فرهنگ عمومی و باور اجتماعی مردمان سرزمین کهن ایران همواره آتش نشانی و آتش نشان از قداست و جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است و پیوسته در حوادث تلخ شاهد ایثار و مجاهدت این پاک نهادان بی ادعا بوده ایم؛که ایثار این شجاع مردان گاهی به شهادت ایشان نیز حدت کرده است.

آتش نشان ها ضامن سلامت و امنیت مال و جان هستند که درد و خطر را با روح بلندشان در سایه ی لطف الهی التیام می بخشند.

ضمن اینکه در برهه های حساس تاریخی یا وقایع و حوادث طبیعی همچون واقعه ی تلخ و غم انگیز ساختمان پلاسکو ،شاهد حضور به موقع و مؤثر جامعه ی آتش نشانی برای خدمت رسانی هرچه سریعتر به هموطنان عزیزمان بوده ایم که جا دارد در تصمیم گیری‌ها مدنظر قرار بگیرد

با این وجود و در کنار خدمات فوق و از جان گذشتگی ها،به نظر می‌رسد دریافتی این شغل مقدس ،مسبب لرزیدن دست و دل اعضای محترم این جامعه در خدمت رسانی در موقعیت های پر خطر است.

لذا با توجه به اینکه دغدغه ی مردم و حل مشکل آن ها از اهم توجهات حضرت عالی است،ما مردم ایران درخواست می نماییم با ارائه ی طرح افزایش حقوق عزیزان جان بر کف آتش نشانی در تمام خاک میهن موافقت نمایید.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا