گوناگون

برگزاری دو تجمع اعتراضی

امروز جمع زیادی از کشاورزان کرمانشاهی که دولت و کارخانه ها مطالبات آنها درخصوص خرید تضمینی محصولاتشان را پرداخت نکردند، تجمع کردند، همچنین گروهی از کارگران کارخانه کاشی اصفهان روز گذشته با حضور مقابل این کارخانه در جاده نجف‌آباد خواستار پرداخت حقوق و دستمزد معوقه خود شدند…

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرصاد نیوز، امروز جمع زیادی از کشاورزان کرمانشاهی که دولت و کارخانه ها مطالبات آنها درخصوص خرید تضمینی محصولاتشان را پرداخت نکردند، تجمع کردند.

کشاورزان با اجتماع در مقابل کارخانه قند بیستون خواستار پرداخت مطالبات و هزینه دسترنج یک ساله و حتی دوساله معوق خود شدند.

طی دو سال گذشته در دولت یازدهم به نحوی بی سابقه مقدار زیادی از مطالبات کشاورزان در خصوص خریدهای تضمینی پرداخت نشده و یا با تاخیر زیاد پرداخت شده است.

عدم اهتمام دولت به پرداخت دسترنج کشاورزان در عین وجود هرینه های نجومی سفرهای اشرافی دولتمردان و حقوق های نجومی، نارضایتی مردم را به دنبال داشته است.

در پی ۶ ماه معوقات مزدی؛ کارگران کاشی اصفهان اعتراض کردند

به گزارش ایلنا، گروهی از کارگران کارخانه کاشی اصفهان روز گذشته با حضور مقابل این کارخانه در جاده نجف‌آباد خواستار پرداخت حقوق و دستمزد معوقه خود شدند.

به گفته کارگران، این اعتراض صنفی به دلیل آنچه دریافت نکردن مزدکامل  آنان طی ۶ ماه گذشته یاد شده، برگزار شده است.

از قرار معلوم به دنبال جابه‌جایی مدیریت این واحد تولیدی، تسهیلات بانکی وعده داده شده پرداخت نشده است و همین مسئله باعث شده است تا در این فاصله زمانی تنها برای ۲ ماه مطالبات آنها به صورت کامل پرداخت شده است.

کارخانه کاشی اصفهان بیش ۴۰ سال پیش در ۱۵ کیلومتری جاده اصفهان نجف‌آباد احداث شده و دارای ظرفیت تولید ۱۰ میلیون متر مربع انواع کاشی در سال است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا