اجتماعی

آلودگی هوا در اهواز زندگی را به مخاطره انداخته است

در پی وقوع طوفان گرد و غبار، میزان آلودگی هوا در اهواز به بیش از ۶۶ برابر حد مجاز رسید. این میزان آلودگی بیش از ظرفیتی است که دستگاه های سنجش آلودگی هوا قادر به اندازه گیری آن هستند! …
کار‌شناس مسئول آزمایشگاه هوای اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان جمعه در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: میزان گرد و غبار در ساعت ۱٣ در اهواز به ۱۰ هزار میکروگرم بر مترمکعب رسیده است.
وی افزود: به علت قطع برق هنوز امکان دریافت اطلاعات از سایر شهرها وجود ندارد و وضعیت هوا در آنها متعاقبا اعلام می شود.

علی رضا آذریان با اشاره به اینکه گرد و غبار از ساعت ۱۰ در اهواز به اوج خود رسیده است افزود: از این ساعت غلظت آلودگی به ۱۰هزار میکروگرم بر مترمکعب رسیده است.
وی اظهار کرد: در ساعت ۱۱ میزان گرد و غبار در شهرهای هندیجان هفت هزار و ۶۰۹ میکروگرم بر مترمکعب، سوسنگرد یک هزار و ۲٣۶ میکروگرم بر مترمکعب، در ماهشهر ۷۰۹ میکروگرم بر مترمکعب و خرمشهر ۷٨۹ میکروگرم بر مترمکعب بوده است.
آذریان همچنین گفت: دستگاه های سنجش آلودگی هوا امکان اندازه گیری گرد و غبار بیش از ۱۰ هزار میکروگرم بر مترمکعب را ندارند بنابراین ممکن میزان آلودگی هوا بیش از آماری باشد که دستگاه ها نشان می دهند.
به گزارش سلامت نیوز،موسوی آزاد رئیس اداره محیط زیست آبادان نیز گفت: میزان گرد و غبار در ساعت ۱٣ در این شهرستان ٣٣۴ میکروگرم برمترمکعب بوده است.
بر اساس این گزارش، استاندارد آلودگی هوا ۱۵۰ میکروگرم برمترمکعب است.
مدیرکل هواشناسی خوزستان همچنین در گفت وگو با ایرنا گفته است: با وقوع طوفان گرد و خاک در اهواز شعاع دید به ۵۰ متر رسیده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا