گوناگون

اقدام اعتراضی باغداران شمال به عملکرد دولت/پرتقالها در حاشیه دریا و جاده ریخته شد

رئیس اتحادیه باغداران استان مازندران گفت: باغداران به منظور اعتراض به عملکرد دولت ،محصول پرتقال‌ خود را در رودخانه‌ها و جاده ها ریختند.

محمدرضا شعبانی در گفتگو با مهر با بیان اینکه به نظر می‌رسد ریختن پرتقال‌های آسیب دیده به دریا کار باغداران بوده است، اظهارداشت: باغداران محصولات آسیب دیده خود را در رودخانه‌هایی که نزدیک باغات‌شان بوده رها کرده‌اند و جریان آب این پرتقالها را به کنار دریا آورده است.

وی این اقدام کشاورزان را نوعی اعتراض به عملکرد دولت در حمایت از آنان دانست و افزود: کشاورزان دنبال این هستند که توجه رسانه‌ها و مسئولان به آنان جلب شود بنابراین محصولات خود را کنار جاده‌ها، بزرگراه‌ها و در رودخانه‌ها رهاسازی می‌کنند.

رئیس اتحادیه باغداران استان مازندران اضافه کرد: از طرفی هم، کشاورزان نمی‌دانند باید محصولات سرمازده و خسارت دیده را کجا بریزند و چگونه آنها را امحاء کنند؛ مسئولان جایی را برای این منظور مشخص نکرده‌اند و کشاورزان نیز ناچار به انجام چنین کارهایی شده‌اند.

شعبانی تصریح کرد: برای جلوگیری از آسیب دیدن محیط زیست؛ سازمان جهاد کشاورزی، استانداری و محیط زیست استان باید نقاطی را به منظور امحای محصولات سرمازده برای باغداران مشخص می‌کردند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است ریختن این پرتقال‌ها به دریا توسط وزارت جهاد کشاورزی انجام شده باشد؟ پاسخ داد: نمی‌دانم، بنده این موضوع را تایید و یا تکذیب نمی‌کنم چون اطلاعی ندارم اما بعید به نظر می‌رسد که این وزارت‌خانه چنین کاری را انجام داده باشد.

دیروز یکی از رسانه ها با انتشار عکسی از رهاسازی پرتقال در حاشیه دریای خزر، به نقل از یک مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی نوشته بود: این پرتقال‌ها را دولت در حمایت از تولیدکنندگان خریداری کرده و به دلیل اینکه هیچگونه مصرفی نداشت، آن را به رودخانه ریختند.

این رسانه بدون اشاره به نام این مقام مسئول تصریح کرده بود: این پرتقال‌های یخ زده را سازمان تعاونی روستایی به نمایندگی از وزارت جهاد کشاورزی خریداری کرده و میزان دقیق این خرید و چگونگی آن در اختیار این سازمان است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا