گوناگون

بیانیه آکادمی اسکار در حمایت از اصغر فرهادی

آکادمی اسکار در بیانیه‌ای از امکان عدم حضور اصغر فرهادی در مراسم امسال ابراز ناراحتی کرد…

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، آکادمی علوم وهنرهای سینمایی اسکار پس از اخبار منتشر شده درباره ممنوعیت ورود اصغر فرهادی به آمریکا برای حضور در این مراسم سینمایی به واسطه قانون تعلیق ۳ ماهه سفر اتباع ۷ کشور اسلامی از جمله ایران به آمریکا بیانیه‌ای منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: “آکادمی اسکار از دستاوردهایی در هنر فیلمسازی تجلیل می‌کند که در پی گذر از مرزها و ارتباط برقرار کردن با مخاطبان در سراسر جهان صرف نظر از ملیت، قومیت و تفاوت‌های مذهبی است. ما به عنوان حامی فیلمسازان و حقوق بشر تمامی افراد در سراسر جهان شدیدا از این موضوع ناراحت هستیم که اصغر فرهادی کارگردان برنده اسکار فیلم «جدایی» به همراه بازیگران و عوامل فیلم نامزد اسکار «فروشنده» ممکن است امسال از ورود به آمریکا به سبب مذهب و کشورشان منع شوند”.
پیش از این دفتر اصغر فرهادی اعلام کرده بود که او با وجود صدور دستور ترامپ مشکلی برای حضور در آمریکا ندارد، اما هنوز تصمیم خود را برای شرکت در مراسم نگرفته است.
فروشنده امسال یکی از نامزدهای بخش بهترین فیلم غیرانگیسی زبان است. پیش از این ترانه علیدوستی، بازیگر فیلم فروشنده، اعلام کرده بود به دلیل صدور دستور «نژادپرستانه» ترامپ، در مراسم امسال شرکت نخواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا