اخبار

وداع با مردانِ آتش؛ تهران بازهم در سوگ نشست

با پایانِ فرآیندِ تشخیصِ هویتِ  جانباخته حادثه پلاسکو؛ صبح امروز پیکرهای جانباخته خیابان جمهوری در مراسمی درخور نام و تلاشِ این مردانِ بزرگ؛ از مصلای تهران به سمت بهشت زهرا تشییع می‌شود.

 تهران بازهم در سوگ نشست/همراهی با پیکر ۱۶ آتش‌نشانِ شهید تا بهشت زهرا(س)

5

بهنام میرزاخانی، علی امینی، فریدون علی‌تبار، علی مستوفی، حسین حسین‌زاده، محمد آقایی‌قادرلو، حسین سلطانی، رضا نظری، مجتبی کوهی، امیرحسین داداشی، محسن روحانی، رضا شفیعی‌اینچه، ناصر مهرورز، محسن قدیانی، علیرضا سفی‌زاده و حامد هوایی امروز بر دوش پایتخت‌نشینانی که هرگز داستان قهرمانی و رشادت مبارزانِ آتش را از یاد نخواهند برد؛ به خانه‌ی ابدی هدایت شده و به میهمانی دیگر شهدای ایران بزرگ اسلامی می‌روند.

پلیس راهنمایی و رانندگی تهران برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم محدودیت‌های ترافیکی تدارک دیده است. در زمان برگزاری مراسم تشییع محدودیت تردد در خیابان  قنبرزاده از بزرگراه رسالت به سمت جنوب و خیابان شهید بهشتی از تقاطع سهروردی به سمت مصلی وجود دارد. تردد در خیابان قنبرزاده از بزرگراه رسالت و همچنین خیابان شهید بهشتی از تقاطع سهروردی به سمت مصلی امام خمینی نیز ممنوع است. همچنین پارکینگ‌های اطراف مصلی امام خمینی آماده پذیرش تشییع‌کنندگان شهدای آتش‌نشان است و اعلام شده مردم از تردد غیرضروری در حین مراسم تشییع خودداری و حتی‌المقدور برای تردد در خیابان‌های حاشیه‌‌ای مصلی امام خمینی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

به‌رغم دریافت مشخصات خبرنگاران توسط شهرداری تهران طی روز گذشته، امروز خبرنگاران پشت درهای بسته مانده‌ و اعلام شد جایگاه ویژه‌ای برای آنها وجود ندارد. با این ناهماهنگی در کار خبررسانی اختلال ایجاد شده و اطلاع‌رسانی در این زمینه توسط مدیران شهری بسیار نامناسب گزارش شده است.

حضور فراوان جمعیت در اطراف مصلی به گونه‌ای که خیابان مفتح تا در مصلی آکنده از جمعیت است، باعث کندی حرکت مشایعت‌کنندگان و ماشین‌های حامل پیکر شهدا شده است. مردم اتومبیل‌های حامل پیکر را در آغوش گرفته و در اطراف آنها حلقه زده‌اند.

خانه ابدى شهدای آتش‌نشان در مجاورت قطعه ۵٠ نیز براى پذیرفتن پیکر پاک این شهدا آماده شده‌ و درحالى‌که مراسم تشییع پیکر شهداى آتش‌نشان در مصلى امام خمینی درحال برگزارى‌ست؛ صدها نفر از مردم در جوار قبور آماده شده، منتظر رسیدن پیکرهای شهداى آتش نشان هستند.

حضور مردم باتوجه به سرماى هوا و برگزارى این مراسم در روز کارى بسیار چشمگیر است. مردم از هر قشر؛ سن؛ گروه و گرایشی در بهشت زهرا حضور یافته‌اند.

ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا