گوناگون

بیش از یک میلیون امضا علیه دیدار ترامپ با بریتانیا

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا، گفته است: «به نظر من ما باید به روشنی نشان دهیم که به شدت از این وضع ناخرسندیم و مادام که این سیاست ادامه دارد، دعوت از او کار اش.تباهی است.»..

 یک میلیون بریتانیایی با امضای طومار اینترنتی علیه دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، با ملکه الیزابت شرکت کرده‌اند. آن‌ها می‌گویند ترامپ می‌تواند به بریتانیا بیاید اما نباید با ملکه ملاقات کند چون کسی مثل او شایستگی این ملاقات را ندارد.

هم‌چنین بسیاری از سیاستمداران اپوزیسیون در بریتانیا خواسته‌اند که فعلا دعوت از ترامپ لغو شود. این کمپین اینترنتی همزمان شده است با اعتراض‌های گسترده علیه دستور ترامپ برای ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا. جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا، گفته است: «به نظر من ما باید به روشنی نشان دهیم که به شدت از این وضع ناخرسندیم و مادام که این سیاست ادامه دارد، دعوت از او کار اشتباهی است.»

 

او در توییتر خود نوشت: «ترزا می، ما ساکت نخواهیم نشست. این دعوت را لغو کنید و ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا را محکوم کنید.»

در واکنش به این کمپین و سخنان سیاستمداران مخالف، دولت بریتانیا اعلام کرده است که این کمپین هیچ تاثیری بر دعوت از ترامپ نخواهد گذاشت. سخنگوی نخست وزیر بریتانیا گفته است که این دعوت فرستاده و از سوی ترامپ نیز پذیرفته شده و دولت به وضوح با چنین درخواستی مخالفت است. او تاکید کرده است که دو کشور مناسبات قوی با یکدیگر دارند و به همکاری با هم ادامه می‌دهند.
دویچه وله فارسی

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا