گوناگون

انتقاد دبیرکل سازمان ملل از تصمیمات ترامپ

نتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در بیانیه‌ای نوشت که تمام کشورها «حق حفاظت از مرزها و جلوگیری از تردد تروریست‌ها» را دارند، اما این مساله «نمی‌تواند مبنایی برای تبعیض نژادی و مذهبی باشد.»…
دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه خود نوشت که تبعیض براساس نژاد یا مذهب «برخلاف اصول اساسی جوامع ماست». گوترش نوشت: «اقدامات کورکورانه که مبنای اطلاعاتی محکمی ندارند، می‌توانند با اقدامات پیچیده تروریسم جهانی بی‌اثر شوند.»
با این حال جان کلی، وزیر امنیت داخلی آمریکا، گفت هرچند که ممنوعیت کنونی موقتی است، اما این ممنوعیت فعلا شامل حامل شهروندان شماری از کشورها باقی خواهد ماند. او تاکید کرد که فرمان اجرایی دونالد ترامپ در مورد قوانین سخت‌گیرانه مهاجرت، «ممنوعیت ورود مسلمانان» نیست: «این یک ممنوعیت سفر نیست… این کشور مکث موقت است که به ما اجازه می‌دهد ساز و کار پذیرش پناهجو و غربالگری روادید را مورد بررسی مجدد قرار دهیم.»
رییس‌جمهور آمریکا روز جمعه فرمانی را امضا کرد که بر اساس آن ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایران به آمریکا به مدت ۹۰ روز متوقف شده است. همچنین برنامه پذیرش پناهجو به آمریکا نیز ۱۲۰ روز تعلیق شده است.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا