گوناگون

مافیای «سرهنگ سپاه» و احضار «آتش نشانان» به حراست

ماجرا از آنجا آغاز شده که “خبرگزاری برنا” با انتشار گفت‌وگویی از «مسعود پزشکیان»، نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی نسبت به احضار آتش‌نشانان به حراست انتقاد کرد و از قول وی نوشت: “این کار دیگر بسیار بد است. این کار برای این است که صورت‌مسئله را پاک کنند…

به گزارش فارس، در روزهای پر التهاب حادثه پلاسکو در حالی‌ که نیروهای خدوم آتش‌نشانی و دیگر نهادها در تلاش برای یافتن آتش‌نشانان و مردم در زیر آوار ساختمان پلاسکو بودند برخی رسانه‌ها به‌جای همراهی و همدلی دهان به‌نقد گشودند و نه‌تنها مرهمی بر دل داغدار بازماندگان حادثه نشدند که نمک پاشیدند و برای انتقاد به هر وسیله‌ای متوسل شدند. رسانه‌های خارجی هم بی‌تفاوت از کنار حادثه نگذشتند و در این‌ بین چه کسی بهتر از آتش‌نشانانی که از بدنه همین مردم بودند و سوگوار یارانشان.

در این روزها می‌توان گفت خبرهایی که به نقل از آتش‌نشان‌های منتقد درباره کمبود امکانات و ضعف سازمان آتش‌نشانی دست‌به‌دست می‌چرخید و غم بیشتری بر دل مردم می‌نشاند.

متأسفانه برخی از رسانه‌ها همچون روزنامه‌های شرق و فرهیختگان و خبرگزاری برنا به‌جای پرداختن به رسالت آگاهی بخشی افکار عمومی، با انتشار اخبار کذب و خلاف واقع تمام تلاش خود را برای انحراف پرونده حادثه پلاسکو از مسیر اصلی خود، که همانا آیینه تمام نمای رشادت و فداکاری‌های پرسنل آتش‌نشانی شهرداری تهران است، به کار گرفته‌اند.

روزها گذشت و جانباختگان آتش‌نشان در اوج استقبال مردم به خاک سپرده شدند اما ساعاتی نگذشت که اعلام شد “آتش‌نشانان منتقد به حراست احضار شده‌اند.” واکنش به این خبر از سوی نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی سبب شد این خبر باز هم اذهان عمومی را به خود مشغول کند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا