گوناگون

آمار حمله به پناهجویان در آلمان منتشر شد

بر اساس آمار اداره آگاهی آلمان شمار اعمال جزایی علیه پناهجویان در این کشور در سال ۲۰۱۶ حدود ۳ هزار و ۳۰۰ فقره بوده است. این اداره نسبت به تاسیس گروه‌های تروریستی راست‌گرایان افراطی هشدار داده است.

حمله به یک اقامتگاه در شهر ویلینگن‌ شولینگن در ژانویه ۲۰۱۶

حمله به یک اقامتگاه در شهر ویلینگن‌ شولینگن در ژانویه ۲۰۱۶

 

آمار اداره آگاهی آلمان (پلیس جنایی فدرال BKA) از شمار و شیوه اعمال خشونت‌آمیز علیه پناهجویان در سال ۲۰۱۵ “رکورد” محسوب شد زیرا در سال‌های گذشته شمار جرایم علیه پناهجویان به مراتب کمتر بود.

اکنون “آژانس خبری پروتستان” گزارش داده است که در سال ۲۰۱۶ نیز آمار اداره آگاهی این کشور در زمینه یادشده تقریبا ثابت مانده؛ یعنی همچنان بالاست.

بر اساس این گزارش در سال گذشته میلادی ۹۷۰ بار به اقامتگاه پناهجویان در آلمان حمله شده و شمار حمله‌های فیزیکی به پناهجویان حدود ۲ هزار و ۴۰۰ بار بوده است.

برای مقایسه: در سال ۲۰۱۴ حدود ۲۰۰ حمله به اقامتگاه‌های پناهجویان ثبت شد و در سال ۲۰۱۳ شمار حمله‌ها کمتر از ۷۰ مورد بود.

آمار برخوردهای فیزیکی با پناهجویان از آغاز سال ۲۰۱۶ ثبت شده و به همین دلیل امکان مقایسه با سال‌های پیش وجود ندارد.

در گزارش اداره آگاهی آمده است که در طول سال ۲۰۱۶ شمار جرایم علیه پناهندگان متفاوت بوده و می‌توان گفت که به مرور کاهش یافته است.

شمار حمله به پناهجویان در سه‌ماهه نخست سال ۴۶۰ مورد اعلام شده در حالی که در سه‌ماه آخر سال ۱۱۶ بار به پناهجویان حمله فیزیکی شده است.

آمار دیگری از اداره آگاهی آلمان که پیش‌تر در دو رسانه این کشور منتشر شده بود حاکی از آن است که شمار جرم‌های انجام‌شده توسط پناهجویان در سال ۲۰۱۶ کاهش یافته است.
دویچه وله فارسی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا