گوناگون

ورود مسافران هفت کشور منع شده به آمریکا آزاد شد

اداره گمرک آمریکا اعلام کرد کسانی که از هفته گذشته به دلیل فرمان مهاجرت دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور امکان سفر به آمریکا را نداشتند، می‌توانند وارد این کشور شوند…
اداره گمرک آمریکا این تصمیم را در پی صدور رای قاضی فدرال ایالت واشنگتن اتخاذ کرده است.
قاضی فدرال جیمز روبارت، که در دولت جرج بوش منصوب شده، حکم داده است که دستور اجرایی ترامپ برای منع ورود شهروندان هفت کشور موقتا متوقف شود. باب فرگوسن، دادستان کل ایالت واشینگتن، ضمن استقبال از این حکم خبر داد که دستور اجرایی رییس جمهوری در سراسر آمریکا متوقف شد.
در پی صدور این حکم اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا به خطوط هوایی گفته است مسافران این هفت کشور را به مقصد آمریکا سوار کنند. در پی صدور این فرمان خطوط هوایی از سوار کردن مسافران با ملیت ایران، عراق، سوریه، یمن، سودان، سومالی و لیبی خودداری می کردند. تحت تاثیر فرمان ترامپ، حتی خدمه خطوط پروازی به مقصد آمریکا نباید از یکی از این هفت کشور منع شده می بودند. هرچند اخبار تایید نشده‌ای مبنی بر سرپیچی خط هوایی قطر ایرلاین در مورد خودداری از پذیرش مسافران و تغییر خدمه منتشر شده بود.
وزارت خارجه آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که از زمان صدور فرمان اجرایی دونالد ترامپ برای ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور به خاک ایالات متحده، کمتر از ۶۰ هزار روادید صادره باطل شده است. حالی که وکیل وزارت دادگستری از ابطال بیش از صد هزار ویزا خبر داده است.
کاخ سفید در واکنش به حکم قاضی فدرال واشنگتن اعلام کرده است که علیه آن حکم درخواست تجدید نظر می‌دهد. در بیانیه‌ای کاخ سفید فرمان اجرایی دونالد ترامپ قانونمند و مناسب خوانده شده

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا