گوناگون

خلق و خوی سرهنگی،عذرخواهی از مردم را بر نمی‌تابد!

عذرخواهی از مردم ، از ملزومات افراد معتقد به دمو کراسی است که نگاه آمرانه به مردم ندارند. کسی که به گواهی سوابق مدیریتی گذشته اش برای پایان دادن به یک تجمع دانشجویی از ابزار حمله گاز انبری متوسل می شود ،طبیعی است که با واژه تکریم مردم و لواحق آن بیگانه است! خلق و خوی نظامی گری و به اصطلاح سرهنگی حقی برای مردم قائل نیست که بخواهد درچنین مواردی از مردم عذر خواهی نماید…

Afbeeldingsresultaat voor ‫محمد باقر قالیباف‬‎

در چهل و هشت ساعت گذشته شاهد امواج پیاپی اعتراض های هموطنانمان در شبکه های اجتماعی به سخنرانی محمد باقر قالیباف در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بودیم.

وی که به همراه وزیر کشور درجلسه علنی روز چهارشنبه۱۳ بهمن حاضر شده بود؛ طی نیم ساعت، گزارشی در خصوص آوار برداری فاجعه پلاسکو به نمایندگان ملت پرداخت. نحوه پاسخگویی غیر مسئولانه شهردار تهران، با خشم نمایندگان حامی دولت(اصولگرای معتدل، اعتدالی و اصلاح طلب) در بهارستان مواجه شد.

جعفرزاده نماینده جانباز مردم رشت به نمایندگی از منتقدین قالیباف برای دقایقی اجازه یافت که اعتراض طیف های مختلف سیاسی مجلس را به گوش شهردار پایتخت برساند. این جانباز جنگ تحمیلی که تنها نماینده ویلچرنشین مجلس دهم است با قاطعیت به گزارش دروغ شهردار تهران واکنش نشان داد.

رییس کمیسون عمران مجلس هم، پاسخ قالیباف به مجلس پیرامون فاجعه پلاسکو را غیر منطقی و فرافکنانه خواند!

دکتر عارف رییس فراکسیون امید ، ازاینکه قالیباف حاضربه عذرخواهی از مردم نشد،شاکی بود.

رفتار مغرورانه قالیباف با اهالی خانه ملت و قیاس مع الفارق وی از آوار برداری ساختمان ۱۷طبقه پلاسکو با برج های ۱۰۴ طبقه دوقلوی نیویورک، از جمله مواردی بود که خشم افراد و گروههای مختلف سیاسی جامعه در رسانه های مکتوب و غیر مکتوب را برانگیخت!

پرواضح است کسانی که دارای خوی سرهنگی و روحیه آمرانه هستند هرگز نمی توانند پاسخگو ی افکار عمومی در این گونه موارد باشند!!

عذرخواهی از مردم ، از ملزومات افراد معتقد به دمو کراسی است که نگاه آمرانه به مردم ندارند. کسی که به گواهی سوابق مدیریتی گذشته اش برای پایان دادن به یک تجمع دانشجویی از ابزار حمله گاز انبری متوسل می شود ،طبیعی است که با واژه تکریم مردم و لواحق آن بیگانه است! خلق و خوی نظامی گری و به اصطلاح سرهنگی حقی برای مردم قائل نیست که بخواهد درچنین مواردی از مردم عذر خواهی نماید.

به راستی اگر روزی چنین افرادی به ریاست قوه مجریه برسند،با مردم چه رفتاری در پیش خواهند گرفت؟

علی نظری – سردبیر مجله پایتخت کهن

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا