گوناگون

واکنش تند سخنگوی کاخ سفید به اظهارات خامنه ای

شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید در واکنش به اظهارات دیروزز خامنه ای رهبر  «اسلام فقاهتی» گفت: “اگر ایران متوجه نیست که رئیس‌جمهور جدیدی سرکار آمده، خودش را مسخره کرده است.” …
Afbeeldingsresultaat voor ‫عکس خامنه ای و ترامپ‬‎

استناد به گزارش های منتشر شده ،اسپایسر روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن در جریان نشستی خبری، هشدار داد که دولت آمریکا ممکن است در صورت ادامه “رفتار کنونی” ایران دست به اقدامات تازه بزند اما آنها را پیشاپیش اعلام نخواهد کرد.
رهبر حکومت «فقها» صبح سه شنبه در دیدار با فرماندهان و پرسنل نیروی هوایی گفت: “ترامپ می‌گوید از من بترسید. نه؛ مردم پاسخ این حرف‌ها را در [راهپیمایی] ۲۲ بهمن خواهند داد و نشان می‌دهند ملت ایران چه موضعی در برابر تهدید می‌گیرد.”
اسپایسر گفت: “فکر می کنم رهبر ایران تشخیص خواهد داد که رئیس جمهور تازه ای سر کار آمده. این رئیس جمهور به نظاره نخواهد نشست تا ایران تخطی از توافق مشترک یا آنچه به نظر می رسد نقض ظاهری آن باشد را به رخ بکشد.”
اسپایسر گفت: “او (دونالد ترامپ) هر وقت لازم بداند تدابیری در پیش خواهد گرفت. رئیس جمهور همچنین بارها روشن کرده که پیشاپیش نخواهد گفت این اقدامات چه خواهد بود، و هیچ گزینه ای را نادیده نمی گیرد.”

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا