گوناگون

یک شکست دیگر برای فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ

دادگاه تجدید نظر هم علیه سیاست مهاجرتی ترامپ رای داد. به این ترتیب لغو فرمان مهاجرتی ترامپ تمدید شد. ترامپ اما حاضر به پذیرش حکم این دادگاه نشده و اعلام کرده که تصمیم به مقابله با آن را دارد.

سیاست مهاجرتی خبرساز و جنجالی دونالد ترامپ با شکست جدیدی روبه‌رو شد. دادگاه تجدید نظر در سان فرانسیسکو پس از دو روز بررسی این فرمان‌، تصمیم دادگاه پیشین مبنی بر لغو آن را تمدید کرد. به این ترتیب، شهروندان هفت کشور مسلمان می‌توانند تا “اطلاع ثانوی” به آمریکا سفر کنند.

ترامپ علیه حکم دادگاه تجدید نظر سان فرانسیسکو هم اعتراض کرد و آن را مغایر با نیازهای امنیتی آمریکا دانست. او این حکم را یک “تصمیم سیاسی” و خطرناک ارزیابی کرد و با اعتراض خود بار دیگر عملا استقلال قوه قضاییه آمریکا را زیر سئوال برد. ترامپ در توییتی که پس از رای دادگاه تجدید نظر منتشر کرد، نوشت: «امنیت آمریکا در خطر است.»

“دیدار ما در دادگاه”

خبرگزاری آلمان رای دادگاه تجدید نظر را آشکارا شکست جدید دولت ترامپ ارزیابی کرده است. ترامپ اما تهدید کرده است که از پیگیری موضوع صرف نظر نمی‌کند و گفته “قرار دیدار ما در دادگاه!”

 

در حالیکه تیم دونالد ترامپ معتقد است که تصمیم درباره سیاست مهاجرتی در شمار وظایف و اختیارات قوه مجریه و دولت است، حقوقدانان فرمان مهاجرتی ترامپ را عملا دخالت در کار قوه قضاییه ارزیابی می‌کنند.

در توضیح پیرامون رای دادگاه تجدید نظر درباره فرمان مهاجرتی ترامپ آمده است که ادعای رئیس‌‌جمهور مبنی بر تهدید امنیت ملی به عنوان علت اتخاذ چنین سیاستی پذیرفتنی نیست و حتی اگر چنین ادعایی درست هم باشد، بد مستدل شده است.

طرفداران ترامپ اما معتقدند که سیاست دولت در زمینه منع موقت سفر شهروندان هفت کشور مسلمان، یگانه سیاست درست در این زمینه است. طبق خبر منتشر شده از سوی خبرگزاری آلمان طرفداران ترامپ بر این باورند که تنها از طریق پیشبرد این سیاست است که می‌توان با خطرات و تهدیدات امنیتی مقابله کرد. در این بین حتی به این نکته نیز توجه نمی‌شود که اکثر حملات مرگباری که اخیرا در آمریکا روی داده‌اند، توسط شهروندان خود آمریکا صورت گرفته‌اند.

بر اساس خبر منتشر شده از سوی شبکه CNN، یکی از قاضیان دادگاه تجدید نظر توسط طرفداران ترامپ تهدید شده و از این رو تحت حفاظت پلیس آمریکا قرار گرفته است.

 

شبکه خبری فاکس‌نیوز که عملا به منبع خبررسانی تیم ترامپ بدل شده است شامگاه روز پنجشنبه (۹ فوریه/ ۲۱ بهمن) اعلام کرد که مردم آمریکا قادر به فهم رای دادگاه تجدید نظر نیستند و این دادگاه با رای خود عملا با زندگی مردم این کشور بازی می‌کند. این در حالی است که بسیاری از موسسات و شرکت‌های آمریکایی علیه فرمان مهاجرتی دولت ترامپ اعتراض کرده و آن را برای اقتصاد و جامعه آمریکا زیانبار دانسته‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا