گوناگون

گردش مالی قاچاق مواد مخدر ۱.۵ میلیارد دلار است

فروپاشیِ بافت سنتی جامعهٔ ایران، در کنار تشدید فقر و محرومیت ، به‌دلیلِ سیاست‌های مخرب رژیم «ولایت‌فقیه» در ۳۸سال گذشته ، زمینه‌ساز ناهنجاری‌های گستردهٔ اجتماعی از اعتیاد، تن‌فروشی، و جرائم جزایی، در ابعادی بسیار گسترده‌، شده است. به‌گفتهٔ وزیر کشور دولت روحانی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ میلیون نفر در حوزه قاچاق مواد مخدر فعال هستند گفت: گردش مالی حاصل از قاچاق مواد مخدر یک هزارو ۵۰۰ میلیارد دلار است…
Afbeeldingsresultaat voor ‫دلار آمریکا‬‎

به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه شنبه در نشست هم اندیشی و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر که با حضور هنرمندان سینما در مجتمع شقایق برگزار شد، افزود: امسال حدود ۶۳۵ تن مواد مخدر در کشور کشف شده است که این کشفیات با یک هزار عملیات انجام شده از مرز تا تهران بدست آمده است.

وی ادامه داد: کشفیات مواد مخدر در کشور نسبت به سال گذشته ۱۴درصد افزایش داشته است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر سود ناشی از قاچاق هروئین در افغانستان در مسیر بالکان را حدود ۲۸ میلیارد دلار بیان کرد.

رحمانی فضلی اعلام کرد: آمار معتادان کشور با توجه به شیوع شناسی انجام شده حدود ۲ میلیون نفر است و اگر این آمار را مبنا قرار دهیم ۷۵۰ هزار نفر معتاد را تاکنون ترک داده ایم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به تنوع مواد مخدر در دنیا افزود: در حال حاضر حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نوع مواد مخدر در اشکال گوناگون در دنیا وجود دارد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا