گوناگون

هزینه‌ی مراسم‌های «۹ دی»، «دهه فجر »و «کارنوال ۲۲ بهمن» را اعلام کنید

مدیر مسوول پایگاه اطلاع رسانی انصاف نیوز در یادداشتی از خاموشی،ریاست سازمان تبلیغات اسلامی پرسیده است؛تقاضا می‌شود با توجه به این که آن سازمان در برنامه ریزی و ساماندهی سلسله برنامه‌های ۹ دی و دهه فجر از جمله راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر کشور و حتی برخی نقاط در دیگر کشورها، نقش محوری دارد، هزینه‌های برگزاری آنها را در حد مقدور و در صورت امکان با جزییات در اختیار این رسانه قرار دهید تا بتوان مردم را که صاحب این انقلاب هستند، در جریان چگونگی هزینه کرد  اموال مردم گذاشت…

Afbeeldingsresultaat voor ‫پرسش‬‎ با توجه به وضعیت سیاسی کشور و وضعیت اقتصادی مردم در این سال‌ها، افکار عمومی انتظار دارد به این پرسش‌ها پاسخ داده شود:

۱ – تبدیل شدن راهپیمایی مردمی پیش از انقلاب و نیز سال‌های ابتدایی انقلاب، به کارناوالی با هزینه‌های قابل توجه و نامعلوم، که مسوولیت برگزاری آن با نهادهای مختلف باشد، چه توجیهی دارد؟

۲ – قطعنامه‌ی پایانی این راهپیمایی توسط آن سازمان منتشر می‌شود که در آن مواضعی در حوزه‌های سیاسی و سیاست خارجی اتخاذ می‌شود و آن مواضع، تبعات و تاثیرات داخلی و خارجی خواهد داشت. با توجه به این، ساز و کار تهیه‌ی قطعنامه چیست؟

۳ – همچنین بخش اصلی تبلیغات محیطی و انواع بنر و تراکت‌هایی که در این راهپیمایی‌ها توزیع می‌شود، از سوی مردم نیست، بلکه از سوی نهادهای مختلف است که در بخشی از آنها موضع گیری‌های صریحی در حوزه‌ی داخلی و خارجی وجود دارد و می‌تواند تبعاتی در روابط دیپلماتک با دیگر کشورها داشته باشد. سیاست آن سازمان در نظارت بر چنین موضع‌گیری‌های صریح سیاسی و جناحی  چیست؟

در شرایطی که با آسیب‌های اجتماعی و پدیده‌ی گورخوابی مواجهیم، برداشت ما این است که پاسخگویی علنی شما به این پرسش‌ها و اعلام هزینه‌ها، می‌تواند به تقویت میزان اعتماد مردمی  کمک کند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا