گوناگون

آمار تکاندهنده گور خوابی در سیستان و بلوچستان

امام جمعه زابل در جلسه معتمدین و سران طوایف در حضور نهاوندیان رییس دفتر ریاست جمهوری گفت: تعداد ۶ هزار کارتن خواب و گور خواب در شهرستان زابل به سر می برند اما دولتمردان آن ها را نمی بینند…

به گزارش عصرهامون، در حالی اخبار پدیده گور خوابی در کشور بار دیگر با اسکان ۳۰ گورخواب پایتخت فروکش کرد که شمال سیستان و بلوچستان همچنان رکوردار زندگی در گور است.

وجود ۶ هزار گور خواب و کارتن خواب آن هم در شهری که به گفته استاندار سیستان و بلوچستان” شهر زابل شهر نیست بلکه روستای بزرگی است”، جای بسی تامل دارد.

علی ای حال با وجود پیگیری ها و سخنرانی های مکرر امام جمعه زابل در جلسات و نشست های متعدد همچنان این معضل در این منطقه نه تنها کاهش پیدا نکرده، بلکه رو به رشد نیز است.

امام جمعه زابل با بیان اینکه، در تهران تنها ۵۰ قبرخواب آن هم در قبرهایی شبیه هتل زندگی می کنند رسانه ها آن را به خوبی به نمایش گذاشتند، ادامه داد: در شهرستان زابل ۶ هزار قبر خواب وکارتن خواب وجود دارد اما هیچ کس به آن توجه نکرد.

وی با بیان اینکه، آن قدر مشکلات مالی در شهرستان زابل زیاد است که به فرمایش استاندار شهر زابل شهر نیست بلکه روستای بزرگی است، تاکید کرد: مردم و بازاریان زابل به شدت تحت فشار هستند که اگر مهاجرت انجام شود فاجعه ای بزرگ صورت می گیرد.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا