گوناگون

«در مهمانی خانه سفیر چه گذشت؟»

دیروز در اقدامی بی سابقه، مراسم امضای قراردادهای تجاری میان ایران و سوئد به جای مراکز رسمی در منزل سفیر سوئد برگزار شد. زنان هیات همراه استفان لوون که به طور آشکاری تعدادشان بیشتر از مردان سوئدی بود و در دیدارهای رسمی روزهای گذشته به میزبانی طرف ایرانی با حجاب ظاهر شده بودند، در این آیین افتتاحیه بدون حجاب ظاهر شدند و عکس دیدار آنها با وزرا و فعالان اقتصادی دولت روحانی، بدون حجاب در خبرها منتشر شد…

برگزاری مراسم عقد چند قرارداد رسمی درجریان سفر نخست وزیر سوئد به ایران با حضور مقامات ارشد ایرانی آن هم در منزل سفیر سوئد اتفاقی بوده است که هم غیرمنتظره بود و هم سابقه ای برای آن وجود ندارد.

در این زمینه نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی در این زمینه می گوید: اقدام اخیر مسئولین مبنی بر انعقاد قراردادهای تجاری با کشور سوئد آن هم در منزل سفیر سوئد در ایران بر خلاف قواعد، عرف بین الملل و آداب و رسوم دیپلماتیک است.

وی ادامه می دهد: کشور میهمان حق ندارد این اقدام را انجام دهد و حتما باید این توافقات در مراجع و مکان‌های اصلی انجام شود.

این نماینده مجلس اضافه کرد: فضای این توافق هم، فضایی خلاف شئونات نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و بالاخره کشور میزبان باید شئونات کشور میهمان را به جا بیاورد.

نقوی حسینی معتقد است که هر مقام دولتی که در این مراسم شرکت کرده خلاف قوانین عمل کرده است.

ایران پرس نیوز

ایران پرس نیوز 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا