جوانان

کودک‌آزاری در نظام آموزشی ایران ادامه دارد

در ادامه‌ی خشونت‌های جاری در نظام آموزشی «اسلام فقاهتی»، تنبیه یک دانش‌آموز در شهرستان رودبار کرمان توسط معلمش، باعث فرو رفتن مداد  ‌در سر دانش آموز پایه سوم ابتدایی شد…

باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صدا و سیمای رژیم، به نقل از معلم گزارش داده که گفته است: «من قصد تنبیه دانش‌آموز را داشتم، اما نمی‌دانستم با ضربه من مدادی که وی پشت سرش نگه داشته به سرش فرو می‌رود».

سلاجقه، مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان با اعلام اینکه این دانش آموز پایه سوم ابتدایی مدرسه‌ی سالمی در شهرستان رودبار جنوب است، درباره وضعیت دانش‌آموز مجروح گفت: «در مرکز درمانی، مداد از سر این دانش‌آموز خارج شده و حال وی خوب است».

درباره چگونگی ماجرا، خبرگزاری حکومتی ایلنا نوشت که روز شنبه ٢٣ بهمن، « معلم قصد تنبیه دانش‌آموز را داشته که دانش‌آموز به علت ترس دستش را روی سرش می‌گذارد و با برخورد دست معلم با دست دانش‌آموز، مدادی که در دست دانش‌آموز بوده، به داخل سرش فرو می‌رود».

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبردنا، دو نفر از دانش آموزان دبستان شیخ مفید روستای لاوه باتل با انتشار عکسی مدعی شدند معلم این دبستان که سرباز معلم نیز می باشد با گاز انبر و کابل برق اقدام به تنبیه بدنی دانش آموزان این مدرسه کرده است.

در ماه‌های اخیر توسل برخی معلمان در مدارس به تنبیه بدنی دانش‌آموزان خبرساز شده است.

رحیم میرشاه‌ولد، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش  در این باره گفته است: «در دو سال گذشته هزار و ٩٢۴ شکایت درباره تنبیه بدنی دانش‌آموزان در مدارس ثبت شده که هزار و ٢٧۴ شکایت به حق بوده است».

وضعیتِ آموزش‌وپرورش در کشور- با توجه به موردهایی که در  بالا به آن‌ها اشاره شد و گوشه‌یی از معضل‌ها را در این زمینه نشان می‌دهد- و وزارت‌خانهٔ آن نابسامانی‌های گسترده و فراگیر دیگری دارد که  گریبان‌گیر دانش‌آموزان است. اینگونه رفتارهای خشونت‌آمیز در سیستم آموزشی «حکومت اسلامی» پدیده‌ی تازه‌ای نیست و نهادینه‌ شدن خشونت در جامعه و فرهنگ آموزشی در رژیم «فقاهتی» ریشه در مذهب و اهداف رژیم دارد. مسئولِ این وضعیت فاجعه‌بار، رژیم ولایت‌فقیه است، اما بااین همه، رژیم به‌دلیل ضعف نیروهای مترقی ایران، سیاست بی‌توجهی به عرصهٔ مهم آموزش‌وپرورش را همچنان ادامه می‌دهد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا