زحمتکشان

تعطیلی ۲۳۰ واحد مرغ‌داری باعث بیکاری بیش از هزار کارگر فصلی و دائمی شاغل در مرغ‌داریها در استان خوزستان شده است

این موضوع باعث بیکاری بیش از هزار کارگر فصلی و دائمی شاغل در مرغ‌داریها در استان خوزستان شده است در ادامه افزود: این کارگران بعد از بیکارشدن برای تامین معاش خانواده‌هایشان به شغل‌هایی نظیر دستفروشی روی آورده‌اند…

مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی مرکزی استان خوزستان از تعطیلی بیش از ۲۳۰ واحد مرغ داری فعال در این استان طی ۲سال گذشته خبر داد.

« علی مراد محمدی» در این باره به ایلنا گفت: از مجموع  ۲ هزارو ۳۰۰ واحد مرغ‌داری در استان خوزستان، حدود ۲۳۰ واحد از ابتدای سال ۹۴ تا هم اکنون تعطیل شده‌اند.

وی با بیان اینکه این موضوع باعث بیکاری بیش از هزار کارگر فصلی و دائمی شاغل در مرغ‌داریها در استان خوزستان شده است در ادامه افزود: این کارگران بعد از بیکارشدن برای تامین معاش خانواده‌هایشان به شغل‌هایی نظیر دستفروشی روی آورده‌اند.

محمدی با تاکید بر اینکه مرغ‌داریهای باقیمانده  نیز با مشکلات زیادی با حداقل نیروی کار فعالیت دارند؛ اظهار داشت: درطول این سال‌ها به تبع  ایجاد مشکلاتی نظیر پایین آمدن قیمت مرغ از حد تعیین شده منجر به تعطیلی اغلب این واحد‌ها شده است.

 مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی مرکزی استان خوزستان افزود: درحال حاضر مرغ به قیمت ۴ تا  ۴ هزار و ۳۰۰ تومان آنهم بصورت کشته از مرغ‌داریها خریداری می‌شود این درصورتی است که قیمت تمام شده هر کیلو مرغ حدود ۴ هزارو ۸۰۰ تومان است.

به گفته وی؛ مهم‌ترین دلایل پدید آمدن شرایط فعلی ورود دلالان ونبود تعادل در قیمت مرغ و همچنین افزایش سرسام‌آور قیمت گاز طی چند سال گذشته بوده است که به مرورکارفرمایان را واردار به تعطیلی واحد‌های  مرغ‌داری خود کرده است.

او در خاتمه گفت: یکی دیگر از دلایل تعطیلی  واحدهای مرغ‌داری عدم حمایت دولت از خسارت‌هایی  است که مرغ‌داران را دچار ضرر وزیان می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا