گوناگون

«آشتی ملی » آب در هاون کوبیدن است

علی خامنه‌ای طرح پیشنهاد «آشتی ملی» را رد کرد و آن را «بی‌معنی» خواند.پاسخ منفی «علی خامنه ای »به«محمد خاتمی» بر دشواری موقعیت اصلاح طلبان در انتخابات مهندسی شده ۹۶ خواهد افزود. این پاسخ به این معنا تلقی می شود که احتمال «رفع حصر» و رفع موانعی که بر سر راه فعالیت اصلاح طلبان و از جمله محمد خاتمی قرار دارد، همچنان بی معناست.دیکتاتور چنگال تیز رژیم ضد بشری خود را برای دریدن نشانه می گیرد…
Afbeeldingsresultaat voor ‫تظاهرات ۸۸‬‎

به گزارش زیتون،رهبر جمهوری اسلامی  با اشاره به «یک عده‌ای» که «تعبیر آشتی ملی را می‌گویند» گفت«این‌ها به نظر من معنی ندارد؛ مردم با هم متحدند.»چرا می‌گویید آشتی؟ مگر مردم باهم قهرند؟

وی همچنین با اشاره به اعتراض‌های مخالفان به نتایج انتخابات سال ۸۸ گفت: «مردم با آن کسانی که روز عاشورا آمدند وسط خیابان و با قساوت و بی‌حیایی، جوان بسیجی را در خیابان لخت کردند و کتک زدند، قهرند و آشتی هم نمی‌کنند.»
محمد خاتمی، رییس‌ دولت اصلاخات، پیش‌تر ایده آشتی ملی را مطرح کرده بود. او ۱۹ بهمن ماه گفته بود اکنون «بهترین موقعیتی است که می‌توان فضای آشتی ملی را در کشور حکم‌فرما کرد.» به گفته رییس‌جمهوری ایران «تهدیدهای خارجی»، بهترین فرصت برای یک «آشتی ملی» را فراهم کرده است.حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، نیز در سخنرانی ۲۲ بهمن گفته بود که  «همه در پی اجماع، آشتی و انسجام ملی هستیم».

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه سخنرانی امروز خود خواست تا دولت «حضور پرشور مردم در مقابل دشمن کمین‌کرده برای بلعیدن ایران را به حساب گلایه نداشتن آن‌ها از عملکرد مسئولان نگذارند» چراکه مردم از مسائل «مختلف ازجمله تبعیض و کم‌کاری و بی‌اعتنایی به مشکلات گلایه‌مندند و احساس ناراحتی و رنج می‌کنند.»
او در تحلیل هدف واقعی دولت قبلی و فعلی آمریکا در تکرار ترفند «تهدید ایران به جنگ» نیز گفت: امروز هم مثل قبل از گزینه‌های نظامی روی میز حرف می‌زنند و آن مسئول اروپایی هم به مسئولان ما می‌گوید «اگر برجام نبود وقوع جنگ حتمی بود»، اما این حرف یک دروغ محض است و آن‌ها می‌خواهند ذهن ما را از جنگ واقعی یعنی نبرد اقتصادی منحرف کنند و به جنگ نظامی سوق دهند تا مسئولان کشور از تمرکز در عرصه‌ی پیشرفت اقتصادی و توجه به جنگ فرهنگی غربی‌ها با ملت ایران باز بمانند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا