گوناگون

از بیانیه آمریکایی تا نامه‌نگاری‌های محرمانه با رهبری در اوج اعتراضات مردمی

کاسبان تحریم و حصر تا بن نظام دو کشور رسوخ کرده و تا مادامی که دلواپسانی باشند که از حصر ارتزاق سیاسی کنند بر این شیپور تفرقه پراکنی خواهند دمید. وگرنه اگر دولتمردان آمریکایی مواضع میرحسین موسوی را در قبال خود ندانند، همتایان ایرانی و مردم آنها را می‌دانند و ۱۸ بیانیه تاریخی پس از ۸۸ موید آن است.اما اگر مسوولان «نظام » به ویژه خامنه ای حافظه تاریخی ندارند تا جایی که کتک زدن و زیر گرفتن مردم در روز عاشورا از یاد برده‌اند و داستان خیالی کتک خوردن بسیجی لخت را علم کرده‌اند، اما مردم میهن ما روز به روز تاریخ این کشور را به یاد دارند…

دلواپسان ایرانی و آمریکایی هر دو دست به دست هم داده‌اند تا گره حصر و موضوع اعتراضات سال ۸۸ هر روز کورتر شود.

دلواپسان هر دو کشور همسو با یکدیگر و انگاری در هماهنگی کامل با هم مواضعی را بیان می‌کنند که هر دو از آن سود ببرند.

تو گویی هر یک در سمتی از میدان ایستاده‌اند و توپ‌ها را یکی پس از دیگری برای هم پرتاب می‌کنند تا این بازی شوم ادامه پیدا کند.

بیانیه اخیر وزارت امور خارجه آمریکا در سالگرد ششمین سال حصر رهبران جنبش سبز بیش از آن که نگرانی برای به اصلاح تضییع حقوق شهروندی و آزادی بیان باشد، خوراکی برای دلواپسان داخلی بود برای کوبیدن بر طبل خود.

چندان دور از پیش‌بینی نبود که حاصل بیانیه اخیر، سخن دادستان کل کشور باشد که امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی در رابطه با بیانیه مداخله‌جویانه وزارت امور خارجه آمریکا درباره حصر، گفت: «آفتاب آمد دلیل آفتاب. حرکت سال ۸۸ جریان فتنه و حمایت‌های دولتمردان آمریکا از این افراد، پشتوانه اصلی این جریان و اینکه بی‌واسطه و یا باواسطه در آمریکا ریشه داشته را نشان داد.»

اما اگر مسوولان نظام حافظه تاریخی ندارند تا جایی که کتک زدن و زیر گرفتن مردم در روز عاشورا از یاد برده‌اند و داستان خیالی کتک خوردن بسیجی لخت را علم کرده‌اند، اما مردم از بعد از ۸۸ روز به روز تاریخ این کشور را به یاد دارند.

بازی دولت آمریکا وقتی در سخنرانی رییس‌جمهورش از جنبش مردمی حمایت تلویحی کرد اما در خفا به رهبر ایران نامه نوشت. یا همه مواضع رهبری در آن سال‌ها در ضدیت با آمریکا بود ولی نماینده‌ای از نظام و دولت دهم برای مذاکره مستقیم با آمریکایی‌ها در کشور عمان فرستاده شد.

بازی پینگ‌پنگ سیاسی بین محمود احمدی‌نژاد و نخست‌وزیر اسراییل که هم که دیگر لازم به یادآوری نیست. هماهنگ توپ را به هم پاس می‌دادند تا توپی زمین نیفتد و بازی و کاسبی سیاسی خدشه پیدا نکند.

آنچه مسلم است کاسبان تحریم و حصر تا بن نظام دو کشور رسوخ کرده و تا مادامی که دلواپسانی باشند که از حصر ارتزاق سیاسی کنند بر این شیپور تفرقه پراکنی خواهند دمید. وگرنه اگر دولتمردان آمریکایی مواضع میرحسین موسوی را در قبال خود ندانند، همتایان ایرانی و مردم آنها را می‌دانند و ۱۸ بیانیه تاریخی پس از ۸۸ موید آن است.

کلمه- نرگس نامدار

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا