اجتماعی

۱۰۰۰ روستای آذربایجان شرقی در محاصره برف و کولاک

رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: بارش برف سنگین و کولاک که از دو روز گذشته مناطق مختلف این استان را فراگرفته، راه ارتباطی یک هزار روستا را بسته است…

علی هوشیار روز جمعه در گفت ‌و گویی با ایرنا با اشاره به اینکه روز گذشته پیش از این در پی بارش برف و کولاک راه ارتباطی یک هزار و ۴۵۸ روستای آذربایجان شرقی بسته شده بود، افزود: با تلاش راهداران، راه ارتباطی حدود ۷۰۰ روستا بازگشایی شد اما بارش برف و کولاک دوباره راه ارتباطی تعدادی از این روستاها را بست.

وی اظهار کرد: هم اکنون از جمله راه ارتباطی ۱۵۰ روستای میانه، ۱۳۰ روستای هشترود، ۱۲۰ روستای اهر، ۱۲۰ روستای چاراویماق، ۱۰۰ روستای مراغه، ۱۰۰ روستای سراب، ۸۰ روستای کلیبر، ۷۰ روستای هریس و ۵۰ روستای خداآفرین بسته است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بارش برف و کولاک عملیات بازگشایی راه های روستایی را با مشکل مواجه کرده است، یادآوری کرد: بیش از یک هزار نیروی راهداری با ۶۳۰ دستگاه برف‌روب سنگین و سبک در حال بازگشایی مسیرها هستند.

به گزارش اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی هم اکنون بارش برف در برخی نقاط استان از جمله تبریز به صورت رگبار و فعالیت سامانه بارشی همراه با باد شدید همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، از امروز ( جمعه) با استقرار هوای سرد دمای هوای استان بین ۸ تا ۱۴ درجه کاهش می یابد.

آذربایجان شرقی با حدود ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۱۴ هزار و ۷۶۱ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی و ۲ هزار و ۷۵۸ روستاست.

۱۰ هزار و ۶۰ کیلومتر از مجموع راه های استان را راه روستایی تشکیل می دهد که در فصل سرما حجم قابل توجهی از فعالیت راه و شهرسازی برای بازگشایی این مسیرها صرف می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا