حقوق بشر

شورش در زندان اهواز

ظرف روزهای گذشته زندانیان زندان اهواز (کلینیک) نسبت به قطعی سراسری آب و برق دست به اعتراض گسترده زدند که این اعتراضات با برخورد خشن گارد ویژه زندان توام با تخریب وسایل زندانیان و انتقال هفت تن از معترضین به سلول انفرادی همراه شد…
Afbeeldingsresultaat voor ‫در زندان اهواز معروف به زندان کلینیک واقع در منطقه زرگان اهواز، زندانیان نسبت به قطعی سراسری آب و برق دست به اعتراض گسترده زدند.‬‎

به گزارش خبرگزاری هرانا،  در زندان اهواز معروف به زندان کلنیک واقع در منطقه زرگان اهواز، زندانیان نسبت به قطعی سراسری آب و برق دست به اعتراض گسترده زدند.

یک منبع آگاه در این باره به گزارشگر هرانا گفت: ” درپی اعتراض و اعتصاب زندانیان نهایتأ گارد امنیتی زندان کلنیک به دستور کریمی، ریس زندان با مشایعت دانش (رئیس حفاظت زندان)،مرادی (معاون زندان) و نیازی (رئیس گارد زندان) به طور خاص به بند سیاسی حمله ور شدند. گارد زندان در این سرکوب با باتوم و گاز اشک اور به زندانیان سیاسی و عادی که نزدیک به سیصد زندانی بودند حمله کردند و ضمن ضرب و شتم آنان بسیاری از لوازم شخصی زندانیان را نیز لگد مال کردند یا از بین بردند.”

این منبع مطلع ادامه داد: “در این بین تعدادی از زندانیان که از مواضع خود کوتاه نیامده بودند مورد ضرب و شتم شدید تری واقع شدند و هفت نفر از آنان از چهار روز پیش در انفرادی هستند و همچنان در اعتصاب عذا بسر می برند. همچنین در انفرادی از دادن پتو و لوازم گرمایشی به آنان به دستور رئیس زندان ممانعت کرده اند. در عین اینکه در ان منطقه هنوز قطعی برق، آب و گاز ادامه دارد.”

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا