حقوق بشر

حمایت زندانیان کلینیک از تظاهرات مردم اهواز و حمله گارد زندان به آنها با باتوم و گاز اشک آور

با شروع اعتراضات و اعتصابهای شهروندان اهوازی به علت قطعی برق،‌ آب، گاز و تلفن و همچنین آلودگی غیر قابل تحمل و تصور هوا، روز سه شنبه ۲۶بهمن ۹۵، زندانیان سیاسی و عادی زندان کلینیک واقع در منطقه زرگان اهواز که نزدیک به ۳۰۰زندانی می باشند، نیز در همراهی و همصدایی با مردم به جان آمده اهوازی اقدام به اعتصاب غذا و اعتراض کردند که با حمله خشونت بار گارد زندان مواجه شده و توسط گارد امنیتی به دستور رئیس زندان کریمی با باتوم و گاز اشک آور مورد ضرب و شتم قرار گرفته و مضروب و مجروح شدند. همچنین زندانبانان به لگدمال کردن تمامی وسایل شخصی زندانیان پرداخته و آنها را از بین بردند.

لازم به ذکر است که این حمله با همراهی رئیس حفاظت زندان، فردی به نام دانش و معاون زندان به نام مرادی و رئیس گارد زندان که فردی به نام نیازی است، صورت گرفت. در این میان تعدادی از زندانیان سیاسی که بر مواضع خود پافشاری کردند و هر آنچه را که زندانبانان می خواستند به آن عمل نکردند، شدید مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به سلولهای انفرادی منتقل شدند. تعداد این زندانیان سیاسی ۷نفر می باشد که از روز سه شنبه ۲۶بهمن ۹۵، در اعتراض به این اقدام در اعتصاب غذا به سر می برند و این ۷زندانی سیاسی در حال اعتصاب غذا از مردم ایران، مدافعان حقوق بشر و جامعه مدنی به علت وضعیت اسفبار مردم اهواز و زندانیان در بند زندان کلینیک معروف به زندان زرگان تقاضای حمایت و همراهی دارند.
اسامی این ۷زندانی عبارتند از: میلاد سالمی، حسن دشتی میشان، حکیم مجدم، محمد بوریایی، مصطفی بوریایی، محمد مهدی پور و ناظم برهی.
لازم به یادآوری می باشد که ماموران زندان به دستور رئیس زندان، از دادن پتو و لوازم گرمایشی به زندانیانی که به سلولهای انفرادی منتقل شدند، خودداری می کنند.

کانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا