اجتماعی

تعطیلی ۲۲ شهر خوزستان به خاطر خاک

ستاد مدیریت بحران خوزستان طی اطلاعیه‌‌ای مدارس و مراکز آموزش عالی در ۲۲ شهرستان را به دلیل پدیده گرد و خاک روز یکشنبه اول اسفند را تعطیل اعلام کرد…

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان در گفت و گوی با ایرنا اظهار کرد: بنا برتصمیم ستاد مدیریت بحران استان مدارس نوبت صبح و عصر و مراکز آموزش عالی به جز شهرستان های ایذه، باغملک، اندیکا، لالی و مسجدسلیمان در همه شهرستان ها از جمله اهواز، کارون، باوی، حمیدیه، اندیمشک، دزفول، رامشیر، خرمشهر، آبادان، دشت آزادگان، ماهشهر، امیدیه، هندیجان، بهبهان، شادگان ، شوش ، گتوند، رامهرمز ، هویزه، هفتکل، آعاجاریو شوشتر روز یکشنبه تعطیل هستند. فرامند هاشمی زاده افزود: ساعت پایان کار ادارات این شهرستان ها نیز تا ساعت ۱۲ یکشنبه خواهد بود.
بر اساس این گزارش، در پی ورود توده گرد و غبار به خوزستان از صبح شنبه مدارس بیش از ۱٣ شهرستان تعطیل شد. ساعت کاری ادارات نیز در برخی شهرستان ها از جمله اهواز، باوی، کارون و شوش تا ساعت ۱۲ اعلام شده است. اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان از تداوم پدیده گرد و غبار طی ساعت های گذشته خبر داده و اعلام کرده است: میزان گرد و غبار در ساعت ۲۲ روز شنبه در شهرهای اهواز یک هزار و ٨٨۲ میکروگرم بر مترمکعب، رامشیر ۲ هزار و ۱۱ میکروگرم بر مترمکعب، شادگان یک هزار و ۷۴۱ میکروگرم بر مترمکعب، هندیجان یک هزار و ۶۷۵ میکروگرم بر مترمکعب، خرمشهر یک هزار و ۶٣۶ میکروگرم بر مترمکعب، سوسنگرد یک هزار و ۲۴۱ میکروگرم بر مترمکعب، ماهشهر یک هزار و ۲۶٣ میکروگرم بر مترمکعب، بهبهان یک هزار و ۲۴٣ میکروگرم بر مترمکعب، شوشتر یک هزار و ۲٣۰ میکروگرم بر مترمکعب، دزفول یک هزار و ٨۷ میکروگرم بر مترمکعب، امیدیه یک هزار و ۹۶ ، اندیمشک ۹۶۴ میکروگرم بر مترمکعب و گتوند ۹۹۶ میکروگرم بر مترمکعب رسیده است. استاندارد ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.اهواز و تعدادی از شهرهای خوزستان ٨ بهمن نیز با طوفان شدید گرد و خاک روبه رو بوده اند که موجب قطع چند روزه آب و برق و تلفن و نارضایتی مردم شد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا