گوناگون

عشایر گچساران در اعتراض به ناامنی در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند

جمعی از عشایر گچساران در اعتراض به نبود امنیت و سرقت دامنه دار دام هایشان در مقابل فرمانداری این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند. این شهروندان تاکید کردند دستگاههای مسئول نسبت به امنیت آنان توجهی ندارند به طوری که «سارقان حتی روز روشن هم دام های آنان را میدزدند».

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، برخی عشایر گچساران در محل فرمانداری این شهرستان نسبت به سرقت‌ دام‌های خود و ضرورت پیگیری بیشتر آن با برگزاری تجمع اعتراض کردند.
به گفته این معترضان که تعداد آنها حدود یکصد تن تخمین زده میشد، در دو سال گذشته بیش از ۲ هزار دام از این مناطق ربوده شده با این حال به درخواست مردم عشایر این منطقه رسیدگی نشده است.

یکی از عشایر معترض از منطقه باباکلان به گزارشگر هرانا گفت: “این سارقان بیشتر در روز و گاهی نیمه‌های شب به دام ما حمله می‌کنند و دام‌ها را می‌ربایند. در ماه گذشته بیش از ۲۸ راس دام من را یکجا ربوده‌اند.”

یکی دیگر از این معترضان نیز عنوان کرد: “در سال ۹۵ قریب به ۳۵ مرتبه دام‌های این عشایر در مناطق عشایری شهرستان مورد سرقت قرار گرفته است و کسی با عشایر و چوپانان این مناطق همکاری نمی‌کند.”

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا