حقوق بشر

بازداشت زندانیان سیاسی سابق؛ اسدالله هادی و محمد بنازاده امیرخیزی

اسدالله هادی و محمد بنازاده امیرخیزی، دو زندانی سیاسی سابق که در سالهای ۹۳ و ۹۴ بعد از تحمل ۵ سال حبس از زندان آزاد شده بودند، شب گذشته مجددا توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شدند…

به گزارش خبرگزاری هرانا، شب گذشته مورخ سی بهمن ماه، نیروهای امنیتی محمد بنازاده امیرخیزی را در منزل مسکونی خود بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل کردند.
در ادامه بازداشت آقای امیرخیزی، صبح امروز نیروهای امنیتی آقای اسدلله هادی، دیگر فعال سیاسی را در محل کار خود بازداشت کردند.
از سرنوشت و دلایل بازداشت هیچ یک از بازداشت شدگان مورد اشاره اطلاعی حاصل نشده است.
لازم به یاد آوری است آقای محمد بنازاده امیرخیزی ۶۳ ساله پیش تر در ۹ آذرماه سال ۸۸ با یورش مامورین وزارت اطلاعات به محل کارش دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین و سپس زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.
این فعال سیاسی به دلیل کمک مالی به سازمان مجاهدین خلق به ۵ سال حبس محکوم شده بود که پس از تحمل حبس در آبان ماه ۱۳۹۳ از زندان آزاد شد.
آقای بنازاده امیرخیزی زندانی سیاسی سالخورده سابق در دوران حبس موفق به اخذ نظر پزشکی قانونی مبنی بر عدم تحمل کیفر خود شده بود، اما با کار شکنی و اعمال نفوذ دادستان تهران پرونده وی مجددا به پزشکی قانونی تهران منتقل و دستور قبلی منتفی شد.
این زندانی که مبتلا به بیماری پروستات است و در دوران زندان با مشکلات عصبی از نوع اختلال خواب و فراموشی مبتلا شده، تنها بدلیل بیماری پروستات خود باید هر از چند گاهی تحت سونوگرافی قرار گیرد.
از سوی دیگر، اسدالله هادی، که سابقه بازداشت در دهه ۶٠ را نیز دارد، در سال ٨٨ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی بازداشت و به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.
دوره ۵ ساله زندان آقای هادی نیز سه شنبه هفدهم شهریور سال ۹۴ به پایان رسید و این زندانی سیاسی از سالن ۱۲ زندان رجایی شهر آزاد شده بود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا