بین‌المللی

قصد آمریکا برای وارد کردن جنگنده‌های اف ۳۵ به منطقه

ژنرال ارشد نیروی هوایی آمریکا از برنامه این کشور برای استقرار جنگنده‌های اف ۳۵ در منطقه خبر داد.به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از دیفنس نیوز، ژنرال هربرت کارلیسل ژنرال ارشد نیروی هوایی آمریکا در سخنانی تاکید کرد: نیروی هوایی آمریکا قصد دارد طی سال های آینده جنگنده های اف ۳۵۵ را در خاورمیانه مستقر کند…

وی در ادامه تصریح کرد: استقرار جنگنده های اف ۳۵ در خاورمیانه قریب الوقوع نیست، این مساله برای چند سال آینده برنامه ریزی شده است. ممکن است استقرار این جنگنده ها در آسیا اقیانوسیه و اروپا در بهار امسال انجام شود. جنگنده های اف ۳۵ می تواند به طور چشمگیری قابلیت های نیروی هوایی آمریکا در عراق و سوریه را افزایش دهد.

جنگنده های اف ۳۵ به نیروهای ائتلاف  به رهبری آمریکا اجازه خواهد داد تا بمب های هدایت شونده با سیستم جی پی اس را مستقر کرده و از بمب های لیزری و تسلیحات پیشرفته هوا به زمین استفاده کنند.

اف ۳۵ دومین جنگنده رادارگریزی خواهد بود که برای مقابله با داعش استفاده خواهد شد. اف ۲۲ پیش از این در خاورمیانه مستقر شده و برای هدف قراردادن مواضع داعش از این جنگنده استفاده می شود.

شرکت لاکهید مارتین پیش از این اعلام کرده است که با وزارت دفاع آمریکا برای فروش ۹۰ فروند جنگنده اف ۳۵ به توافق نهایی دست یافته است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا