دیدگاه‌ها

در «اسلام» مردم کاره ای نیستند

گاهی اوقات نکته ها و مواضعی از زبان رهبران و مسئولان رژیم «ولایت فقیه» جاری می شود که خود به اندازه کافی نشان دهنده ماهیت کاملا عقب مانده و ارتجاعی رژیم حاکم است. و در واقع هم این موارد خود چنان افشاگر هستند که نمی توان چیزی بدان افزود. آخرین نمونه این امر سخنان علی باقری٬معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی است.به گزارش دیگربان، وی به روشنی این موضوع را که «امروز مشکل کشور اجرای کنسرت نیست و مشکل اصلی کشور تبعیض و فقر است.»باقری حقوق‌های نجومی را نیز مورد انتقاد قرار داده و گفت « مقام دولتی می‌گوید این حقوق‌ها مشکلی ندارد و برخی از کشورها این حقوق‌ها را دریافت می‌کنند.» …

چندی پیش نیز محمد تقی مصباح یزدی یکی از مبلغین ذوب در ولایت در سخنان قصار خویش به روشنی این موضوع را که مردم ورای آنان در رژیم اسلامی حاکم هیچ گونه نقش و کارکردی  ندارد؛ بیان کرده و گفت: « در حکومت اسلامی رای مردم هیچ اعتبار شرعی و قانونی ندارد، نه در اصل انتخاب نوع نظام سیاسی کشورشان و نه در اعتبار قانون اساسی و نه در انتخاب ریاست جمهوری و یا سایرانتخابات؛ وی معتقد است در اسلام مردم  به حکومت مشروعیت نمی دهند. او در گفت و گویی با «رجا نیوز » چنین می گوید: « مشروعیت حکومت نه تنها تابع رای و رضایت ملت نیست ،بلکه رای ملت هیچ تاثیر و دخالتی در اعتبار آن ندارد. ملاک اعتبار قانونی تنها یک چیز است  و آن هم رضایت ولایت فقیه است».نتیجه اینکه مردم میهن ما هیچ نو صلاحیتی برای حاکم شدن بر سرنوشت خویش ندارند.

مصباح یزدی به این هم اکتفا نکرده و ادامه می دهد:« ولی فقیه حق دارد و می تواند هر زمان که اراده کند و مصلحت بداند نوع دیگری از حکومت را که در آن چه بسا اصلا به رای مردم مراجعه نشود انتخاب کند ». این چیزی نیست  جز این که مردم فقط سیاهی لشکر هستند و هر چهار سال یک بار مانند ماشین رای از آن ها می بایست  برای «مشوعیت» دادن به رژیم سوء استفاده کرده و با تبلیغات و تهدیدات آنان را به پای صندوق های رآی کشاند. چنین موضع‌گیری و سخنانی از سوی روحانیون حکومتی و محفل‌های قشری و کهنه‌پرست به هیچ روی تازگی نداشته و دور از انتظار هم نیست. بر اساس چنین دیدگاه ضدملی و واپس‌گرایانه‌ای است که در ۳۸ سال اخیر هویت ملی و میراث پرافتخار خلق‌های میهن ما در معرض تخریب قرارگرفته‌اند و نوعی از خرافه در پوشش‌های مختلف از سوی نهادهایی چون «موسسه پژوهشی و آموزشی خمینی» به ریاست مصباح یزدی، و جز این‌ها، در جامعه رواج داده‌ شده‌اند.

این که مردم ما در ۳۸ سال گذشته با گوشت و پوست خود و آن هم به قیمت گزاف حکومت دینی و ولایی را لمس کرده اند. بر کسی پوشیده نیست. زیرا این دستگاه ولایت و به‌ ویژه علی خامنه‌ای است که با در پی خطر فروپاشی اقتصادی و امکان طغیان مردم بر ضد «اسلام فقاهتی»، از طریق مهندسی انتخابات ریاست جمهوری و به‌طور حساب‌شده، به پدیدهٔ هایی همچون« حسن روحانی» به‌منظور جابه‌جایی گسترده در کادرهای دولتی، اجازهٔ ظهور می دهد.

در مورد مشروعیت و مقبولیت از نگاه آیت الله مصباح یزدی راقم این سطور فقط یکی از مباحث ایشان را تقدیم حقیقت جویان می آورد تا مشهود شود که نظریات همان فقه سیاسی اسلام است. او می افزاید:« ملاک اعتبار قانون اساسی رضایت ولی فقیه است.»

چنین دیدگاه پوسیده و ارتجاعی از سوی بسیاری از شخصیت های معتبر مذهبی مردود و باطل اعلام شده است. این دیدگاه و نظریه پایه ی اقدامات رژیم «فقها» را تشکیل می دهد که چیزی جزء فاجعه برای مردم میهن ما نداشته است. این واقعیت است که جریان بسیار با نفوذ و مقتدری در جمهوری اسلامی با در دست داشتن اهرم های اقتصادی و سیاسی، رای مردم را فقط زینتی و تشریفاتی می داند و معتقد است در حکومت ولایی مردم می باید فرمان بردار و گوش به فرمان و مطیع ولی فقیه باشند.

در این راستا بعد از ماه‌ها کار و فعالیت اصولگرایان، جبهه‌ای که قرار بود وحدت بیافریند شکاف‌ها را نمایان ساخت و ابهام‌ها را بیشتر کرد . با این همه، اصولگرایان همایش خود را بعد از اختلافات داخلی که سخنگوی این جبهه از آن با عنوان «بی‌مهری‌ها» یاد کرده بود درحالی برگزار کردند که نه خروجی کاندیداها را توانستند اعلام کنند و نه در جهت وحدت میان نیروهای درون اصولگرایی به موفقیت دست پیدا کردند.

بی شک شورای نگهبان و سران رژیم با سبک و سنگین کردن امکانات شماری از نامزدهای انتخاباتی را همانند انتخابات قبلی فاقد صلاحیت اعلام خواهند کرد . از این رو تلاش نیروهای سیاسی و همچنین گروهای اصلاح طلب به جای امید واهی داشتن به سر نوشت انتخابات اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶، باید همچنان متوجه افشای بیش از پیش چهره های ارتجاعی سران رژیم و بسیج نیرو برای مقابله با برنامه های مخرب و کشور برباد ده ذوب شدگان در ولایت باشد.

چنین موضعگیری هاست که ماهیت رژیم ولایت فقیه را نزد افکار عمومی مردم افشا می کند و خود وسیله ای است برای رشد و گسترش مبارزه برای آزادی و عدالت و طرد رژیم ولایت فقیه!

مطلب رسیده

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا