گوناگون

دستور محرمانه برای جلوگیری از «بروز هرگونه نارضایتی صنفی» در آستانه انتخابات

سندی با مهر «محرمانه» در فضای مجازی پخش شده که نشان می‌دهد فرمانداری شهرستان لنجان از مدیران چهار کارخانه واقع در استان اصفهان خواسته است مطالبات معوقه و پایان سال کارگران را بپردازند تا «مانع بروز هرگونه نارضایتی صنفی در آستانه انتخابات» شوند…

به گزارش رادیو زمانه،نامه با مهر محرمانه روی سربرگ فرمانداری شهرستان لنجان نوشته شده و مدیران عامل کارخانه‌های ذوب آهن اصفهان، شرکت پالایش قطران ذغال سنگ، شرکت فرآورده‌های نسوز آذر و شرکت لوله و پروفیل کچوئیه را مورد خطاب قرارداده است.
متن نامه خطاب به مدیران عامل چهار کارخانه به این شرح است:

«ذیلا بند ۱۹ مصبات شورای تامین شهرستان لنجان مورخ ۲۶/۱۱/۹۵ جهت آگاهی، اقدام لازم و اعلام نتیجه به فرمانداری ارسال می‌گردد.
۱۹- مقرر گردید شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی – شهرداری‌ها و سازمان‌‌های وابسته نسبت به پرداخت مطالبات معوق و پایان سال پرسنل پیگیری و اقدام لازم را معمول نموده به نحوی که مانع از بروز هرگونه نارضایتی صنفی در آستانه انتخابات شده و از بهره‌برداری و سوء استفاده جریان‌های ضدانقلاب و معاند از مسائل کارگری و صنفی جلوگیری شود.»

نامه با مهر محرمانه به امضای «سید محسن سجاد» رسیده که ۱۳ بهمن سال ۹۲ به فرمانداری لنجان منصوب شد.

مهر دریافت نامه توسط دبیرخانه حراست ذوب آهن اصفهان نیز روی نامه هست.

ذوب آهن اصفهان دارای حدود ۱۵ هزار نیروی کار مستقیم و غیرمستقیم است. زمستان سال گذشته خبرهایی مبنی بر تعدیل نیروی انسانی در این کارخانه منتشر شد اما مدیرعامل ذوب آهن و استاندار اصفهان هرگونه تعدیل نیرو در این شرکت را تکذیب کردند.

مرداد امسال اعلام شد که ذوب آهن اصفهان بزرگ‌ترین شرکت تولید فولاد ایران با زیان انباشته ۱۵۱۳ میلیارد تومانی روبرو است و ورشکسته شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا