زحمتکشان

تجمع اعتراضی رانندگان شرکت واحد تهران در مقابل شهرداری

صبح امروز سه‌شنبه ۱۰ اسفند رانندگان شرکت واحد به دلیل عدم بهره مندی از تسهیلات مسکن در برابر شهرداری و فرهنگیان بازنشسته به دلیل عدم دریافت پاداش ۹۵ در برابر مجلس تجمع کردند …..

سندیکای شرکت واحد عکس‌ها و فیلم‌هایی از این تظاهرات را در شبکه تلگرام خود قرار داده که نشان می‌دهد نیروی انتظامی از خروج کارگران از پارک شهر و حرکت آن‌ها بسوی شهرداری جلوگیری می‌کند.

کارگران در تظاهرات امروز شعار می‌دادند: مسکن های نجومی ،معضل های عمومی؛ کارگران بیدارند ،از حق کشی بیزارند؛ شهردار بالا نشین ،معضل ما را ببین؛ و مدیر خیانت می‌کند ،شهردار حمایت می‌کند.

در فراخوان تظاهرات با اشاره به سوء استفاده‌های صورت گرفته در شهرداری تهران تاکید شده بود میلیاردها تومان از درآمدهای عمومی حیف و میل شده اما رانندگان و کارگران شرکت واحد هنوز از امکانات حداقل برای مسکن خود و خانواده‌شان بی‌بهره‌اند.

سندیکای شرکت واحد چند روز پیش اعلام کرده بود مدیریت و حراست شرکت واحد برای محدودکردن شرکت رانندگان در تجمع امروز مرخصی ها را لغو کرده بود.

اعتراض کارگران و رانندگان شرکت واحد به نیمه‌کاره ماندن پروژه مسکن آن‌ها و سوء استفاده و حیف و میل مبالغی است که برای ایجاد یا خرید مسکن برای کارگران و رانندگان شرکت واحد اختصاص یافته بود.

آن‌ها روز ۱۴ آذر نیز مقابل شهرداری تجمع کردند. این تجمع در اثر ممانعت نیروی انتظامی به راهپیمایی تبدیل شد. چند تن از کارگران در اثر حمله نیروی انتظامی دستگیر و پس از ساعاتی بازداشت، آزاد شدند.

روز دوازدهم مرداد سال جاری نیز کارگران در همین رابطه در مقابل شهرداری تهران و شورای شهر جمع شدند. در آن تظاهرات سه نفر از نمایندگان کارگران با یکی از اعضای شورای شهر تهران دیدار و مطالبات خود را مطرح کردند و نماینده شورا قول رسیدگی به مشکل مسکن کارگران را داد. اواخر سال ۹۳ تجمع دیگری با خواست اجرای مصوبه‌ی «شورای مسکن شهرداری تهران» در مورد مسکن رانندگان و کارگران شرکت واحد تهران برگزار شده بود.

پس از تظاهرات ۱۴ آذر سندیکای شرکت واحد نامه‌ای در توضیح مشکلات کارگران و رانندگان شرکت واحد به شورای شهر نوشت. در دیماه اعلام شد که شورای شهر نامه را برای بررسی و پاسخگویی برای قالیباف شهردار تهران ارسال کرده است. عدم پاسخگویی به مشکلات کارگران و رانندگان از جمله مشکل مسکن سبب فراخوان اجتماع اعتراضی برای چندمین بار شد.

اعضا و رهبران سندیکای شرکت واحد تا کنون بارها بدلیل تلاش برای مطالبات صنفی تحت تعقیب قرار گرفته و زندانی و احراج شده‌اند. از جمله رضا شهابی که بارها به زندان رفته و مورد ضرب و شتم قرار گرفته به تازگی باز از سوی دادستانی برای بازگشت به زندان تحت فشار قرار گرفته است.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا