اخبار

روایت علی مطهری از طرح نافرجامش برای انتخابات سال ۸۸

به گفته مطهری اصول‌گرایان درباره این طرح سست شدند و گفتند: «احساس می کنیم که نظر رهبری به آقای احمدی‌نژاد است» و به همین دلیل این طرح عملی نشد.

نایب رئیس مجلس دهم روایت خود از دیدار جمعی از نمایندگان مجلس با حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی را بیان کرد.

علی مطهری در گفت و گو با جماران، در پاسخ به سوالی در مورد محورهای سخنانش در ملاقات برخی نمایندگان مجلس با رئیس دولت اصلاحات گفت: در این دیدار چند نفر از جمله بنده صحبت کردند؛ من گفتم آخرین بار ایشان را در اسفند ۱۳۸۷ و نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ ملاقات کردم. آن زمان من طرحی درباره آن انتخابات داشتم و آن این بود که همه اعم از اصول گرا و اصلاح طلب روی آقای ولایتی توافق کنند؛ چون ادامه مدیریت آقای احمدی نژاد را به صلاح کشور نمی دانستم.

وی با بیان اینکه با سران اصول گرا صحبت کرده بودم و همه آنها این طرح را قبول کردند، افزود: این طرح را با آقای خاتمی هم در میان گذاشتم. ایشان گفتند اگر اصول گرایان در این راه استوار باشند نه من کاندیدا می شوم و نه آقای موسوی.
مطهری ادامه داد: این طرح را با مرحوم آیت الله هاشمی هم در میان گذاشتم که ایشان نیز گفتند اگر آنها بر روی آقای ولایتی توافق داشته و محکم باشند من کاری می کنم که نه آقای خاتمی بیاید و نه آقای موسوی.
 به گفته مطهری اصول‌گرایان درباره این طرح سست شدند و گفتند: «احساس می کنیم که نظر رهبری به آقای احمدی‌نژاد است» و به همین دلیل این طرح عملی نشد.
نایب رئیس مجلس تصریح کرد: در این دیدار، پس از روایت آن ماجرا، گفتم این مطلب را از آن جهت گفتم که معلوم شود این که می گویند حوادث سال ۸۸ طراحی و برنامه ریزی شده بود و سران معترضان با خارج ارتباط داشتند حرف بی پایه و اساسی است. سپس گفتم به هر حال فعلا در شرایط موجود هستیم که شرایط خوبی نیست و البته قابل دوام هم نیست.
مطهری در پایان تأکید کرد: آقای خاتمی با صبر و تدبیر ، خوب عمل کردند و توفیقاتی برای جامعه و انقلاب از سال ۹۲ پدید آمد، اما ما به عنوان مجلس چندان خوب عمل نکرده ایم و مجلس در جایگاه خودش نیست. برخی کارهای خلاف قانون اساسی انجام می شود و تنها نهادی که می تواند جلوگیری کند مجلس است. البته هنوز زود است که درباره مجلس دهم قضاوت کنیم خصوصا که چند ماهی است که سرگرم برنامه و بودجه بوده است .
Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا