حقوق بشر

اسماعیل عبدی و یوسف عمادی به بند ۳۵۰ اوین منتقل شدند

صبح امروز اسماعیل عبدی فعال صنفی معلمان و یوسف عمادی هنرمند زندانی در اندرزگاه ۷ زندان اوین، به بند ۳۵۰ این زندان منتقل شدند…
abdi-emadi-300x195

به گزارش خبرگزاری هرانا، صبح امروز چهارشنبه ۱۱ اسفندماه ۹۵، اسماعیل عبدی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران و یوسف عمادی آهنگ ساز و نوازنده سه تار، دو زندانی اندرزگاه ۷ زندان اوین «بدون اطلاع قبلی و با حکم دادستانی» به بند ۳۵۰ این زندان منتقل شدند.

لازم به تاکید است، بند ۳۵۰ زندان اوین محلی با کمترین ارتباط با دنیای بیرون بوده و هنوز از دلایل انتقال این دو زندانی اطلاعی در دست نیست.
شایان ذکر است، اسماعیل عبدی بدنبال تایید حکم شش سال زندان در دادگاه تجدید نظر، نوزدهم آبانماه ۹۵ بدون اخطار قبلی در منزل خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

همچنین، درخواست اعاده دادرسی این فعال صنفی معلمان رد شده‌ است. به گفته وکیل وی، برای رد درخواست دلیل خاصی نیاورده‌اند و تنها بیان شده که رای اولیه مطابق قانون صادر شده و اعاده دادرسی مردود است.

یوسف عمادی آهنگ ساز و نوازنده سه تار همراه برادران رجبیان دو هنرمند دیگر، در مرحله نخست از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به اتهام توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام هرکدام به شش سال حبس تعزیری و پرداخت جریمه محکوم شده بودند، اما در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تهران، حکم آنان به هر کدام سه سال حبس تعزیری، سه سال حبس تعلیقی و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه تبدیل شد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا