گوناگون

آش آنقدر شور شد که صدای آشپز هم در اومد!

وزیر اقتصاد دولت روحانی از کارشکنی برخی‌ها در روند اصلاحات ساختاری اقتصاد کشور انتقاد کرد. به گفته او کسانی که از رانت، پورسانت، پول‌شویی و فرار مالیاتی سود می‌برند، مخالف اصلاحات ساختاری اقتصاد هستند…

اعتراف تکان‌دهنده وزیر اقتصاد
این که اقتصاد کشور ما وابسته به درآمدهای نفتی است، رازی نیست که علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی حسن روحانی کشف کرده باشد. اما، سخنان او در دهمین “همایش سیاست‌های مالی و مالیاتی در کشور” که در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران برگزار شد، حکایت از نابسامانی‌های اقتصادی ایران و مخالفت‌هایی داشت که مانع از اصلاحات نظام مالی و مالیاتی ایران می‌شود.

خبرگزاری ایرنا در گزارشی که پیرامون سخنان وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در همایش یاد‌شده منتشر کرده، از دخالت مخرب نیروهایی خبر می‌دهد که هدفشان مانع شدن از اصلاحات ساختاری اقتصاد ایران است؛ اقتصادی که وابسته به درآمدهای ارزی ناشی از صدور نفت خام است.

طیب‌نیا،ضمن اشاره به تاثیرات ناسالم و مخرب شرکت‌های وابسته به سپاه و وزارت اطلاعات  در تحولات اقتصادی کشور، خواستار اصلاحات ساختاری اقتصاد کشور و به‌ویژه اصلاح سیاست‌های مالی و مالیاتی  شده است.

وی از مقاومت و کارشکنی در عرصه مقابله دولت با پدیده‌های منفی نظیر “فرار مالیاتی” و “آشکارسازی جریان‌های مالی” سخن گفته است.

طیب‌نیا ضمن انتقاد شدید از کارکرد ناسالم شرکت‌های سپاه پاسداران  اظهار داشت که او و همکارانش در وزارت امور اقتصادی و دارایی از سوی کسانی که مخالف این اصلاحات هستند، تهدید شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا