ویدئو

شهرام ناظری آهنگ پرنده را به مناسبت نودمین سال تولد سیاوش کسرایی منتشر کرد | فیلم

شهرام ناظری آهنگ پرنده را به مناسبت نودمین سال تولد سیاوش کسرایی منتشر کرد.

تصنیف «پرنده» به مناسبت نودمین سال تولد «سیاوش کسرایی» شاعر برجسته‌ معاصر با آهنگسازی «نوید دهقان»، آواز «شهرام ناظری» و اجرای گروه موسیقی قمر منتشر شد. دهقان این اثر را بر روی شعر «پرنده‌» سیاوش کسرایی ساخته و با توجه به سه بند شعر، موسیقی نیز در سه‌فصل جداگانه است و در دشتی، اصفهان و راست پنجگاه ساخته شده است.

«شهرام ناظری» -شوالیه‌ی آواز ایران- درباره این اثر می‌گوید:

«هر بار نام «سیاوش کسرایی» آورده می‌شود یا به خاطرم می‌آید، دلم به درد می‌آید. سال‌ها قبل تقریباً هفته‌ای یک بار در خیابان کوشک به منزل سایه می‌رفتیم. آنجا پاتوق بسیاری از بزرگان هنر و ادب بود، یکی از کسانی که در آنجا رفت و آمد داشتند و من بسیار شیفته‌اش بودم، «سیاوش کسرایی» بود، او با دیگران فرق داشت. در خانه‌ی سایه، بسیاری از بزرگان، جمع بودند. اما سیاوش کسرایی مرا یاد «جان شیفته» می‌انداخت، اثری که آقای به‌آذین به زیبایی آن را ترجمه کرده است.

او جانی شیفته داشت و این جان شیفته و طراوات و امیدی که برای مردم ایران در وجودش بود، را ما هم حس می‌کردیم. مهاجرت او از ایران، اتفاق تلخی بود چون یک جان شیفته و پرطروات که همه ی وجودش پر امید برای سازندگی کشورش بود، رفت و این مسأله برای من بسیار دردناک است.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا