اخبار

تأملی بر آنچه در نماز جمعه گفته می شود

صدای نماز جمعه ؛« ولایت در خطر است!» احمد خاتمی  امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز جمعه این هفته نیز به طور قطع آن را پیش بینی کرد. مگر می شود ملتی این اندازه درمانده و از خود ناامید باشد که همۀ اوقات خود را در نگرانی از بی یاور شدن بگذراند. اگر این بازۀ زمانی بگذرد، در نهایت هر چه در دورۀ حکومت اسلامی رشته شده، با مرگش پنبه خواهد شد...
Afbeeldingsresultaat

به گزارش صدا و سیما، احمد خاتمی در نماز جمعه این هفته تهران گفت: جایی که ولایت در خطر باشد ، دین در خطر است و باید با تمام وجود وارد شد حتی اگر محسن شش ماهه هم شهید شود.

خاتمی، خطیب موقت نماز جمعه تهران در سخنانی از مردم خواست که در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ مراقب باشند که فضای انتخابات پرتنش نشود. بخشی از سخنان او به تکرار نظر خامنه ای درباره «آشتی ملی» و رفع حصر از محصوران اختصاص داشت . که در طول هفته گذشته پاسخ قاطع  خود را به این درخواست خاتمی و اصلاح طلبان  اعلام کرد.

احمد خاتمی در مورد درخواست آشتی ملی نیز گفت: «همه ما دلمان برای “آشتی” پر می‌کشد اما با فتنه گران سال ۸۸  که اقلیتی در برابر  «نظام »ایستادند بی‌معنی‌ست ؛اقلیتی که فرصت‌سوز و تفرقه‌افکن ۸۸ را آفریدند، این اکثریت  دل پر خون از این اندک آدم‌های دارد و تا زمانی که توبه نکرده‌اند، با آنها آشتی نمی شد. »

نظریه واپس گرایی و نقش آن در تضعیف جایگاه انسان ها در جامعه  و تکرار حرفهای پوچ و بی محتوای رژیم «ولایت فقیه » در سخنان خطیب نماز جمعه تهران سال هاست شکست خورده و بی اعتباری است که دیگر کسی را فریب نخواهد داد.

پایان دادن به حاکمیت استبداد مذهبی ، بی عدالتی و ظلم فراگیری که زندگی میلیون ها هموطن ما را توان فرسا کرده است  تنها راه چاره نجات کشور از وضعیت بحرانی کنونی است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا