گوناگون

نا امیدی ظریف: ترجیح می‌ دهم کنار بروم

وزیر خارجه جمهوری اسلامی در گفتکو با ایسنا به انزوای منطقه ای و بین المللی رژیم اعتراف کرد و گفت: معتقدم به زودی همسایگان ما به این نتیجه می‌رسند که اینگونه سیاست‌ها و فشارها علیه تهران نتیجه ای نخواهد داشت و بهترین راه، گفت‌وگو با ایران است. ایران مایل است که با کشورهای منطقه همکاری و گفت‌وگو کند…

Afbeeldingsresultaat voor ‫ظریف‬‎

ظریف در رابطه با آمریکا هم گفت: آنها یک فرصتی طلایی را از دست دادند، ‌چون رهبر جمهوری اسلامی گفته بودند که برجام و مذاکرات هسته ای یک بوته آزمایش برای آمریکایی هاست که اگر در این زمینه درست عمل کنند امکان گسترش آن به حوزه های دیگر نیز وجود دارد ولی آمریکایی ها ایران را ناگزیر کردند که برای قدم به قدم اجرای برجام، تلاش کند. لذا آنها به جای اینکه با اجرای برجام، اعتماد سازی کنند بی اعتمادی را افزایش دادند و این بیش از همه به ضرر آمریکایی ها بود چرا که آنها یک فرصت ویژه تاریخی را از دست دادند.

این عضو ارشد دولت روحانی، در پاسخ به این سوال که اگر در انتخابات پیش رو حسن روحانی بار دیگر رئیس جمهور شود و به شما پیشنهاد کنند مسئولیت وزارت خارجه را مجدد بر عهده بگیرید، آیا شما این پیشنهاد را قبول می کنید؟ گفت: من ترجیح می‌دهم که این پیشنهاد به فرد دیگری شود.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا