زنان

هزاران کارتن‌خواب زن در تهران

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران، از وجود دو هزار کارتن خواب زن در پایتخت خبر داد. دراین  مورد طبق گزارش ایلنا، آماری از زبان «ربیعی » وزیر کار رژیم ادعای مبنی بر “توزیعِ عادلانهٔ درآمد” زیر لوایِ حکومت “نمایندهٔ خدا روی زمین”، فقط در تهران ۲۵ هزار نفر کارتن‌خواب‌اند که “از این تعداد بیش از ۳۰۰۰ تن زن هستند” در مطبوعات داخلی و خارجی چاپ شده است…

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه دانشور در نشست خبری با موضوع «گزارش عملکرد کمیته اجتماعی در حوزه کودکان کار» گفت: ما ۲۱ بازدید از حاشیه شهر تهران به ویژه هرندی داشتیم که عمده بازدیدها از ۲۳ شب تا سه صبح بوده است. این بازدیدها از محلات پرخطر منجر به ۶۳ گزارش در حوزه‌های زنان، کودکان، کارتن‌خوابی، ناامنی اجتماعی و … شد.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه ما چالش اتباع را در بحث کودکان کار داریم، گفت: این اتباع ساکن ایران هستند و ما نیاز به ساختار نظام‌مند، قانونمند و زیرساخت برای حمایت از آنها داریم.

دانشور افزود: شهرداری به تنهایی نمی‌تواند در این حوزه ورود کند و هماهنگی بین بخشی هم وجود ندارد؛ به همین دلیل ما گزارش‌هایمان را به نهادهای مختلف و مسئول ارائه داده‌ایم.

حدود دو هزار کارتن‌خواب زن در تهران داریم

وی با انتقاد از این موضوع که در مدیریت شهری نگاه مردانه قالب است، گفت: ما بازدیدهای متعددی از سامان‌سراها داشتیم؛ بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کارتن‌خواب زن در تهران داریم که مانند آقایان برای آنها گرمخانه مشخص نشده بود؛ در واقع برای زن‌ها فقط سامان‌سرا طراحی و دیده شده است.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران تصریح کرد: این سامان‌سرا در لویزان و برای معتادان متجاهر ایجاد شده و نبود گرمخانه، NGOهای فعال و… نشان می‌دهد ما باید بر روی زنان کارتن‌خواب و معتاد تمرکز بیشتری داشته باشیم.
***
فیلم تکان دهنده جعفر پناهی از کارتون خواب ها
فیلمی که جعفر پناهی در خیابان‌های فرعی میدان شوش از بی‌خانمان‌ها و معتادها گرفته است

 

https://www.youtube.com/watch?v=uIGXUTa-6bo

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا