حقوق بشر

روز جاری جلسه دادگاه تجدیدنظر محمود صالحی و عثمان اسماعیلی دو فعال کارگری در استان کردستان برگزار شد…

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز شانزدهم اسفندماه ۹۵، جلسه دادگاه تجدید نظر دو فعال کارگری محمود صالحی و عثمان اسماعیلی در شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان برگزار شد.
پیش‌تر برگزاری این دادگاه به علت عدم حضور نماینده دادستان برگزار نشده بود.

لازم به ذکر است که محمود صالحی فعال کارگری در دادگاه بدوی در شهریورماه ۱۳۹۴، به اتهام “تشکیل جمعیت معارض و تبلیغ علیه‌ نظام” به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

حکم ٩ سال حبس تعزیری برای محمود صالحی در شرایطی صادر شد که‌ او هر هفته‌ باید دو بار و هر بار برای چند ساعت در بیمارستان سقز تحت درمان “دیالیز” قرار بگیرد، به گفته نزدیکان، علت عارضه‌ شدید کلیه‌ “محمود صالحی” نیز ممنوعیت درمانی و نرسیدن داروهای کلیه‌ وی در زمان بازداشت در اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ است.

محمود صالحی، فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، که سابقه بازداشت و زندانی شدن های متعددی دارد، آخرین بار، روز سه شنبه هشتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۴، در آستانه روز جهانی کارگر، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی اش بازداشت و پس از بیش از یک ماه بازداشت با وضعیت جسمی نامساعد، به قید وثیقه آزاد شد.

عثمان اسماعیلی نیز در تاریخ ۸/۲/۹۴ در شهر سقز توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شد. وی در تاریخ ۳۰/۸/۹۴ در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سقز به ا تهام شرکت در مراسم روز جهانی کارگر به یک سال زندان تعزیری محکوم شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا