اخبار

عذرخواهی از مردم در شان «فقها» نیست!

نحوه برخورد با بحران‌هایی که تعدادشان کم هم نیست چنان شدت می گیرد که حتی احمد جنتی نیز مجبور می شود از ضعف‌های ساختاری و  کاستی های مدیریت سخن بگوید. ولی مردم ما فراموش نمی کنند که در تیرماه سال ۱۳۸۶، در دومین سالگرد برگماری احمدی‌نژاد تحت نام انتخابات،  (احمد جنتی)  شادباشانه گفته بود: «خدا خواست در بر آن پاشنه غلط نچرخد.» در بر پاشته درست چرخیده و احمدی‌نژاد رییس جمهوری شد. اما  ۸ سال بعد، آنچه بر جای مانده بود، زمین سوخته‌ی متعفن بود. …

به گزارش سایت کلمه  به نوشته محمد معینی، جنتی امروز در افتتاحیه مجلس خبرگان با انتقاد از دولت، گفته که «به گفتار و آمار نمی‌شود تکیه کرد، بگویند روی زمین چه کارهایی کردند تا مردم خوشحال شوند؛ اگر عمل نشده، از مردم عذرخواهی کنند و بگویند دلیلش چیست.»

شواهدی مشخص، در کنار بسیاری از مانورهای رسانه‌ای از جانب چهره‌های مشخص معماران « اسلام فقاهتی»، گویای این واقعیت‌اند که، فرایند مهندسی انتخابات آیندهٔ ریاست‌جمهوری در پشت پرده درحال انجام است. در این فرایند، در‌بارهٔ اینکه نامزدهای موردقبول “نظام” چه کسانی‌اند، نظر علی خامنه‌ای بی‌تردید حرف آخر را خواهد زد، نظری که از سوی “شورای نگهبان” به ریاست جنتی هم بی‌تردید اجرا خواهد شد.

محمد معینی، به درستی تاکید می کند: «دوبار تایید صلاحیت احمدی‌نژاد توسط شورای نگهبانی که زیر سایه جنتی است و معاف کردن خود به عنوان سرداور انتخابات حتی از ادای بی‌طرفی درآوردن، آیا ارزش یک عذرخواهی ندارد؟ آیت‌الله جنتی دو ماه مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری ۸۸، با وجود همه گزارش‌های مستند از تخلفات دولت، طی سخنانی در بوشهر از دولت وقت حمایت کرده بود! کسانی که احمدی‌نژاد را بر مقدرات کشور مسلط کردند، به چه اعتباری «هنوز» اُرد می‌دهند؟

تنها چیزی که در انظار و افکار عمومی به‌نمایش گذاشته می‌شود بحث‌وجدل‌ها و رقابت‌های «برادرانه» میان این‌ یا آن شخصیت قدرتمند در هرم قدرت است.

راه یافتن حسن روحانی به کرسی ریاست جمهوری بعد از محمود احمدی نژاد پروژه‌یی بود که با مدیریت سید علی خامنه‌ای و به‌هدف «تداومِ نظام»  به‌میدان آورده شد.گسترش بحران های اقتصادی و سیاسی در سال‌های آخر دورهٔ ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد، می‌توانست پیامدهایی بسیار خطرناک برای موجودیت رژیم در بر داشته باشد.  درشرایط کنونی  حسن روحانی و دولت او  هم نتوانسته‌اند تغییری مهم و پایدار در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور به‌وجود آورند و طرفداران‌شان نیز درحال حاضر این واقعیت را تصدیق می‌کنند و می‌دانند در آینده هم وضعیت کشور به‌همین منوال خواهد بود.
دل بستن به انتخابات و نامزد های انتخاباتی‌، سرابی بیش نیست. شورای نگهبان تحت، نظارت استصوابی تنها به ذوب شدگان در ولایت،  اجازه شرکت میدهد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا