گوناگون

واردات تازیانه و شلاق تا کلاه گیس و خلال دندان!

براساس اطلاعات تجارت خارجی در سال جاری بیش از ۳۷۷ میلیارد تومان لوازم آرایشی و بهداشتی وارد کشور شد. به گزارش خبرگزاری فارس، براساس آمار تجارت خارجی کشور در ۱۱ ماه سال جاری بالغ بر ۴۳۰ هزار دلار چتر بارانی، آفتابی و سایه‌بان از کشورهای چین، امارات، ایتالیا و ترکیه وارد شده است…
براساس آمار تجارت خارجی کشور در ۱۱ ماه سال جاری بالغ بر ۴۳۰ هزار و ۴۶۶ دلار به وزن ۳۵۶ هزار کیلوگرم چتر بارانی، آفتابی و سایه‌بان از کشورهای چین، امارات، ایتالیا و ترکیه وارد شده است. معادل ریالی این کالاها ۱۳ میلیارد و ۳۲۰ میلیون و ۹۱۵ هزار تومان است.

همچنین براساس آمارهای گمرک در این مدت ۱۲ هزار و ۶۶۹ دلار عصا، تازیانه و شلاق وارد شده است. سهم کلاه‌گیس، ریش و موی مصنوعی ۳۴ هزار و ۷۱۴ دلار است.

در این مدت بالغ بر ۳۳ میلیون و ۵۶ هزار و ۴۰۳ دلار لوازم آرایشی، ۲۶ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۵۶۵ دلار انواع شامپو ، ۱۹۸ هزار و ۵۱۲ دلار نخ دندان، ۶ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۱۷۳ دلار مواد پاک کننده دندان و ۲۷ میلیون و ۵۵۲ هزار و ۶۰۶ دلار کالاهای بهداشتی و معطر و خوشبو کننده به کشور آمد.

همچنین در این مدت ۵ میلیون و ۲۱۳ هزار و ۳۸۰ دلار عطریات و اودوتوالت‌ها (ادکلن) به کشور وارد شده و در مجموع بیش از ۹۹ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۶۳۹ دلار لوازم آرایشی و بهداشتی به کشور آمده که با احتساب دلار ۳۸۰۰ تومن بالغ بر ۳۷۷ میلیارد و ۳۰۸ میلیون و ۲۲۸ هزار تومان کالا می‌شود.

همچنین براساس آمارهای گمرک در این مدت ۱۲ هزار دلار تازیانه و شلاق وارد کشور شده است.

عکس بالا: خبرگزاری ایلنا از اجرای احکام قضایی ۱۷ کارگر اخراجی معدن طلای آق دره در آذربایجان غربی، از جمله پرداخت جریمه نقدی و تحمل ضربات شلاق در روزهای پایانی اردیبهشت ماه خبر داد.

ایلنا به نقل از وحید یاری، وکیل مدافع این کارگران، نوشت که مجازات شلاق برای متهمان بین ۳۰ تا ۱۰۰ ضربه بوده است.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا