گوناگون

تهدید به تعطیلی نماز جمعه در خراسان جنوبی

برای سومین روز متوالی گروهی از روحانیون خراسان جنوبی تحصن کرده و ائمه جمعه  این استان نمازهای جمعه را به نشانه اعتراض به برکنار نشدن استاندار خراسان جنوبی اقامه نکردند و امروز ائمه جمعه موقت نماز خواندند…
Afbeeldingsresultaat voor ‫تهدید‬‎

به گزارش فارس، تحصن علما و طلاب و ائمه جمعه خراسان جنوبی امروز وارد روز سوم شد و ائمه جمعه استان خراسان جنوبی نیز نمازهای جمعه را به نشانه اعتراض به عدم برکناری استاندار خراسان جنوبی اقامه نکردند و امروز ائمه جمعه موقت نماز خواندند.

علی اکبر پرویزی استاندار خراسان جنوبی، سخنانی در جمع گروهی از هنرمندان داشته که با خشم اصول‌گرایان در این استان مواجه شده است. وب‌سایت محلی «خاورستان» گزارش داده بود که علی‌اکبر پرویزی در جمع هنرمندان گفته است: «باید به حال هنر در استان گریه کرد٬ چرا که فضا، فضای خوبی نیست» و «برخی از آقایان به نام دین با همه چیز مخالفت می‌کنند.» او همچنین گفته بود که تفکر ظالمانه‌ای در بخشی از جامعه رسوخ کرده و افراد انگشت‌شماری هستند و آنها موانع عمده خیلی از توسعه هستند.

پرویزی همچنین گفته بود که در خراسان شمالی مراسم سنتی برگزار می شود، زنان می‌رقصند، مردان می‌رقصند و خیلی به اسلام و مسلمین لطمه وارد نمی‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا