گوناگون

قصور عقل کجا و قیاس قامت عشق

مطابق دوره های گذشته، این دوره نیز رهبری و نهادهای نزدیک به ایشان، هرگونه دخالت خود و نیروهای تحت امر در انتخابات پیش رو را تدارک دیده اند. بر همین اساس و بنا به گزارش های رسیده به سحام نیوز، پروژه مهندسی انتخابات از ماه ها پیش در دفتر رهبری کلید خورده است…

Afbeeldingsresultaat voor ‫روحانی و رئیسی‬‎
پروژه دفتر رهبری برای انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری

 

سحام نیوز مطلع شده که طی این پروژه علی خامنه ای به دنبال نامزدی ۷ تا ۸ چهره بوده که هر کدام از این نامزدها بتوانند بر اساس نفوذ خود در حوزه های منتطقه ای، رایی را کسب کرده و با کاهش سرانه آراء، انتخابات را دو مرحله ای کند و یا به تعبیر این دفتر، در بدترین حالت آقای حسن روحانی را  با آرای حداقلی،  مجددا به کرسی ریاست جمهوری به نشاند!.
در انتخابات مهندسی شده سال ۱۳۸۴ ریاست جمهوری که به ظهور احمدی نژاد توسط نیروهای سپاه و وزارت اطلاعات  منجر شد، شیوه ای نسبتا مشابه پیاده سازی شده بود.
اگر چه دولت اصلاحات برگزار کننده انتخابات بود، اما ضعف وزارت کشور و مماشاتی که محمد خاتمی و دولتش با ولی فقیه داشتند،  مانع از مهندسی انتخابات در آن دوره خصوصا در استان های آذربایجان، اصفهان، قم و خراسان جنوبی نشد.
چندی پیش علی مطهری به نقل از هاشمی رفسنجانی گفته بود که در سال ۸۴، ۱۱۰ فرمانده نظامی به دلیل مهندسی انتخابات در آن سال، محکوم شده بودند. بازار مکارهٔ انتخاباتی در جمهوری اسلامی جایگاه و ارزشی  در پیشگاه مردم ندارد .

تقریبا ۷۰ روز دیگر به انتصابات خلیفه گری باقی نمانده است ؛ یونسی/رئیسی یا روحانی؟  چارچوب‌هایی‌اند که ولی فقیه برایشان تعیین تکلیف کرده است. روحانی  شکایت پیش سرور خود می بردکه…..رهبر عظم الشانش، می گوید چرا گله می کنی،
اینطور ی که شما رای بیشتری می آری….در چنین حالتی است که گفته می شود: ماهیّت، اصالت دارد.

قصور عقل کجا و قیاس قامت عشق

تو هرقبا که بدوزی به قدر ادراک است

رواست گر بگشاید هزار چشمه ی اشک

چنین که داس تو بر شاخه های این تاک است

شعر از« ه- الف-سایه»

تهیه و تنظیم خبر از مهران مهرآئین

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا