گوناگون

روحانی، نامزد «قطعی» اصلاح‌طلبان

اصلاح‌طلبان حسن روحانی را “نامزد قطعی” خود برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده‌اند. یک فهرست “غیررسمی” هم از نامزدهای اصولگرایان برای انتخابات منتشر شده است. رئیسی، جلیلی و قالیباف در این فهرست هستند…
Irans Präsident Hassan Rohani (picture alliance/dpa/D. Bockwo)شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در جلسه خود در روز یکشنبه (۲۲ اسفند/ ۱۲ مارس) حسن روحانی را به عنوان نامزد نهایی معرفی کرد.به گفته عارف این تصمیم «طی یک فرآیند دوماهه» اتخاذ شده است.

عارف اضافه کرد که این شورا هنوز درباره مساله «کاندیداری پوششی» تصمیم‌گیری نکرده، اما «قبل از ثبت‌نام نامزدها نظر شورای عالی سیاست‌گذاری را درباره نامزد پوششی به طور رسمی اعلام خواهیم کرد.»

هم‌زمان با “قطعی” شدن حسن روحانی به عنوان نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶، فهرستی “غیررسمی” نیز از نامزدهای اصولگرایان نیز برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، از سوی جمنا (جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی) منتشر شد.

مهرداد بذرپاش، سعید جلیلی، حمیدرضا حاجی بابایی، محمد خوش‌چهره، محسن رضایی، ابراهیم رئیسی، علیرضا زاکانی، محمد مهدی زاهدی، عزت الله ضرغامی، پرویز فتاح، رستم قاسمی، محمدباقر قالیباف، مصطفی میرسلیم و علی نیکزاد در این فهرست جای دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شورای مرکزی “جمنا” این اسامی را به مجمع ملی دوم جبهه که روز ۱۷ فروردین برگزار می‌شود ارائه خواهد کرد تا از میان آنها ۵ نفر تعین گردد.

اما یکی از اعضای “جمنا” ضمن “غیررسمی” خواندن این فهرست به خبرگزاری ایسنا گفته است، نمی‌توان این اسامی را فهرست “نهایی” این جبهه دانست.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا