گوناگون

دیوان دادگستری اروپا: منع حجاب در سر کار حق کارفرماست

عالی‌ترین مرجع قضایی اتحادیه اروپا حکم داده است که کارفرمایان در کشورهای عضو اتحادیه حق دارند کارکنانشان را از «پوشیدن هر گونه نماد سیاسی، فلسفی یا مذهبی آشکار» از جمله حجاب، منع کنند.دیوان دادگستری اروپا می‌گوید آن‌چه در منشور حقوق بشر اتحادیه اروپا و اغلب قانون‌های اساسی کشورهای اروپایی درباره آزادی مذهب تضمین شده محترم است؛ حتی پوشیدن نمادهای مذهبی در مجامع عمومی آزاد است اما در آن‌جایی که این موضوع با منافع مشروع اشخاص ثالث ـ از جمله در سر کار ـ در تضاد قرار می‌گیرد می‌تواند تحت شرایطی ممنوع باشد. از جمله این موارد حجاب است که می‌تواند در شرایط خاصی مجاز باشد…

دیوان دادگستری اروپا گفته است چنین منعی باید بر مبنای مقررات داخلی شرکت‌ها و در صورتی اجرا شود که کارفرمایان رعایت ضوابط «پوشش خنثی» را الزامی کرده باشند. منظور از «پوشش خنثی» لباس از نظر جنسیتی خنثی است که هم مردان و هم زنان بتوانند از آن استفاده کنند.

بنا به حکم دیوان منع پوشش از طرف کارفرما نمی‌تواند به طور موردی یا بر مبنای خواست مشتری‌ها باشد، اما اگر مقررات داخلی «پوشش خنثی» وجود داشته باشد، منع حجاب را نمی‌توان تبعیض‌آمیز دانست.

سیاستمدار دست راستی هلند با وعده تعطیل کردن مساجد وارد انتخابات می‌شود
دولت سوئد از حجاب مقاماتش در سفر به ایران دفاع کرد
ارتش ترکیه ممنوعیت حجاب را لغو می‌کند
این اولین باری است که دیوان دادگستری اروپا درباره پوشش اسلامی حکم می‌دهد.

رسیدگی دیوان به این مساله پس از آن آغاز شد که یکی از کارکنان شرکتی امنیتی در بلژیک برای به سر کردن روسری از کار اخراج شد و دیوان عالی بلژیک رسیدگی به این پرونده را به دیوان دادگستری اروپا ارجاع داد.

در فرانسه نیز مشتری یک شرکت از آنها خواست تحلیلگر زن این شرکت در جلساتشان بدون حجاب حضور یابد. این زن درخواست برداشتن حجاب در جلسات را نپذیرفت و از کار اخراج شد

به گزارش رادیو زمانه، بدین ترتیب دیوان دادگستری اروپا ضمن تأکید بر «پوشش خنثی» و ممانعت از حمل و پوشیدن نمادهای مذهبی در سر کار، گفته است که منع حجاب در سر کار نه بر اساس خواست مشتری که بر اساس مقررات داخلی قابل اجراست.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا