حقوق بشر

«دادستان کل رژیم» فعالان مدنی در فضای مجازی را تهدید به پیگرد قضایی کرد

دور تازه‌ای از بازداشت روزنامه‌نگاران و ادمین‌های کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب آغاز شده است. پرسش این بود: مسئولیت بازداشت روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی با کیست؟ دادستان کل ایران مسئولیت بازداشت‌های اخیر را نپذیرفت، اما در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اعلام کرد که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ فضای مجازی رصد می‌شود و متخلفان مورد پیگرد قضایی قرار می‌گیرند…

محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران در گفت‌وگو با برنامه ویژه خبری شبکه دو صدا و سیمای جمهوری اسلامی درباره ضرورت نظارت بر کانال‌های تلگرامی گفت:«دولت دو سال پیش بخشنامه‌ای را به دستگاه‌های مختلف ابلاغ کرده و استفاده از پیام‌رسان تلگرام را ممنوع اعلام کرده اما این بخشنامه مغفول مانده است. وقتی سرور تلگرام در خارج از کشور است و هیچ نظارتی بر آن نداریم چرا باید اطلاعات خودمان را در آن قرار دهیم؟»

به گفته دادستان کل  هر هفته در ایران ۱۶ تا ۲۰ هزار کانال تلگرام فیلتر می‌شود.

برپاییه گزارش رادیو زمانه، از چهارشنبه ۲۵ اسفند بین ۶ تا ۱۲ نفر از فعالان اصلاح‌طلب در تلگرام توسط یک نهاد نظامی و امنیتی دستگیر شده‌اند. محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی روز گذشته خبر داده بود که پیگیری‌های او به جایی نرسیده و هیچ مرجع و نهادی در برابر بازداشت فعالان اصلاح‌طلب پاسخگو نیست.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا