گوناگون

نامه چهار نماینده مجلس به روحانی: چه نهادی مسئول بازداشت فعالان رسانه‌ای است؟

چهار عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور با اشاره به بازداشت مسئولان دوازده کانال تلگرامی و تعدادی از خبرنگاران و فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در روزهای گذشته خواستار پاسخگویی وزرای اطلاعات، دادگستری، کشور و ارشاد در این رابطه شدند…

به گزارش ایسنا ، چهار عضو  مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به حسن روحانی با اشاره به بازداشت مسئولان دوازده کانال تلگرامی و تعدادی از خبرنگاران و فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در روزهای گذشته خواستار پاسخگویی وزرای اطلاعات، دادگستری و ارشاد در این رابطه شدند.

آن‌ها در هر دو صورت حسن روحانی را مسئول پاسخگویی به این موضوع دانسته و پرسیده‌اند که اگر این اقدامات توسط وزارت اطلاعات یا هر نهاد دیگر صورت گرفته «چرا فرآیند قانونی طی نشده است».

به‌گزارش کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی از سه‌شنبه ۲۴ اسفند تا پنج‌شنبه ۲۶ اسفند، ۱۲ تن از مدیران کانال‌های تلگرامی نزدیک به اصلاح‌طلبان را بازداشت، محتوای کانال را حذف و نام کانال‌ها را تغییر داده و از دسترس مدیران آن خارج کردند. تعدادی از این مدیران آزاد شدند اما برخی از آن‌ها از جمله  ولی‌علی حیدرولی‌زاده، مدیر کانال «مجمع اصلاح‌طلبان» و علی احمدنیا، مدیر کانال «اصلاحات‌نیوز» همچنان در بازداشت به‌سر می‌برند و از اتهامات و محل نگهداری آن‌ها اطلاعی در دست نیست.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا