اخبار

دغدغه مهم برای خامنه ای شرکت در انتخابات است

خامنه ای گفت: در انتخابات یک جا فقط دخالت می‌کنم، آنجا که کسانی بخواهند در مقابل رای مردم بایستند. اما او نگفت چرا در سال ۸۸ ۱۳پیش از اعلام نتیجه ی رسمی انتخابات، احمدی نژآد را برنده ی انتخابات به جای میر حسین موسوی  معرفی کرد …
Gerelateerde afbeelding

علی خامنه ای عصر سه شنبه در نخستین روز فروردین ماه ۱٣۹۶ در مشهد سخنرانی کرد. وی در این سخنرانی تصریح کرد در مقابل کسانی که بخواهند رای مردم را در انتخابات بشکنند می ایستد. او گفت: بنده در انتخابات‌ها دخالت نمی‌کنم و هیچ وقت به مردم نگفتم که این را انتخاب کنید و این را انتخاب نکنید، یک جا فقط دخالت می‌کنم، آنجا که کسانی بخواهند در مقابل رای مردم بایستند و رای مردم را بشکنند. با این حال او توضیح نداد چرا در سال ٨٨ پیش از آن که نتیجه ی رسمی انتخابات اعلام شود، بیانیه داد و احمدی نژآد را فرد برنده ی انتخابات معرفی کرد.

وی مساله ی انتخابات را چنین توصیف کرد:«در درجه اول برای این حقیر آنچه که مهم است شرکت عمومی در انتخابات است. همه آحادی که می توانند رای دهند و مشمول قانونند، وارد انتخابات شوند و آن را پرشور کنند».

قوانین جمهوری اسلامی شرایط را برای مردان شکمباره و بی مسئولیت مساعد می سازد، که مردم برایشان بازیچه ای بیش نیست!  اینکه آدمهای فاسدالاخلاق به انسان های زحمتکش درس اخلاق می دهند ، که همواره پایبند به مناسبات سالم در امور کشور نیستند. آنان نمی توانند موجب تنفر انسانهای شرافتمند نشوند.

چرا خامنه ای درس اخلاق می دهد؟ این روزها دوباره روزنامه ها و خبر گزاریها در جمهوری اسلامی مسئله عدم اعتقاد به اسلا م و عدم اعتماد به حکومت اسلامی را بمیان می کشند. در عمر جمهوری اسلامی ، در همه این سال ها کسانی بودند که با صلاحدید خود خامنه ای  در مقابل انتخابات ایستادند و در سال ٨٨  بطور واضح و آشکار خود را نشان داد.در سال‌های گذشته هم همین‌طور بوده، بعضی را مردم مطلع شدند و بعضی را مردم مطلع نشدند.
وی پیش بینی خود را نیز اعلام کرده و گفت:«پیش بینی‌ من این است که انتخابات ما انتخابات پرشور و فراگیری خواهد بود، امیدواریم نتیجه انتخابات هم چیزی باشد که موجب سعادت و رضای الهی باشد.» ایشان با چنین دغدغه الهی است که تقلب در انتخابات را شرعی می داند. و هر کسی را خواست با کمک  نهاد های انگلی( شورای نگهبان، سپاه، بسیج، وزارت اطلاعات،  و صدا و سیمای برای تبلیغ و استتار بی قانونی ها )  از صندوق ها بیرون می کشد. خواست‌ها، انتظارات و اراده مردم در این بازار مکارهٔ انتخاباتی جایگاه و ارزشی نداشته و ندارد.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا