گوناگون

تیراندازی در مقابل پارلمان بریتانیا؛ دو کشته و چندین زخمی

بعد از ظهر چهارشنبه در مقابل پارلمان بریتانیا تیراندازی رخ داده است. رسانه‌های بریتانیا از دو کشته و چندین زخمی خبر داده‌اند. محدوده اطراف پارلمان بریتانیا به محاصره پلیس درآمده است.

 

حادثه ساعت دو و چهل دقیقه به وقت لندن بعد از ظهر چهارشنبه (۲۲ مارس/ ۲ دوم فرودین) بر روی پل وست‌مینستر در نزدیکی پارلمان بریتانیا رخ داده است. یک خبرنگار عکاس رویترز از چندین زخمی خبر داده است.

پلیس بریتانیا این حادثه را یک “اقدام تروریستی” خوانده است. فعالیت پارلمان بریتانیا متوقف شده است و محدوده اطراف حادثه به محاصره پلیس درآمده است. یک سخنگوی پارلمان بریتانیا گفته از نمایندگان خواسته شده که محل پارلمان را ترک نکنند.

گفته می‌شود بیش از ده نفر در این حادثه زخمی شده‌اند. شاهدان عینی می‌گویند یک مهاجم با چاقو یک مامور پلیس را زخمی کرد و توسط پلیس دیگر هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

علاوه بر حمله با چاقو و تیراندازی، رسانه‌های بریتانیا نوشته‌اند که یک راننده نیز بر روی پل وست‌مینستر خودروی خود را بر روی عابران رانده و چند نفر را زخمی کرده‌ است. بنابر آخرین خبرها، یک زن زخمی بر روی پل وست‌مینستر کشته شده است.

رودسلاو سیکورسکی، وزیر خارجه سابق لهستان از جمله شاهدان عینی حمله و تیراندازی بر روی پل وست‌مینستر  واقع در نزدیکی پارلمان بریتانیا بوده است.

برخی رسانه‌ها به نقل از شاهدان عینی نوشته‌اند یک نفر مسلح به چاقو وارد داخل ساختمان پارلمان بریتانیا شده است.
دویچه وله فارسی
 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا